mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kirchhoff z nowoczesną malarnią w Gliwicach

Kirchhoff z nowoczesną malarnią w Gliwicach

Kirchhoff Automotive zakończył inwestycję polegającą na uruchomieniu nowej malarni KTL w zakładzie Kirchhoff Polska Assembly w Gliwicach. Linia ma zwiększyć wydajność niemieckiej korporacji, której kluczową umiejętnością jest tłoczenie, zgrzewanie, spawanie i montaż części i zespołów do nadwozi samochodów osobowych.

Kirchhoff z nowoczesną malarnią w Gliwicach
Bardzo nowoczesna linia taktowa uruchomiona przez  Kirchhoff Polska Assembly charakteryzuje się wysoką wydajnością. Zapewnia sprawne i skuteczne pokrywanie praktycznie każdej metalowej powierzchni. Każdy z etapów procesu malowania jest w pełni zautomatyzowany i monitorowany. Mocną stroną nowo otwartej linii jest ekologia. Linia posiada własną oczyszczalnię wody, dopalacz oparów z odzyskiwaniem ciepła, odpowiednio przygotowane magazyny chemiczne, a farba używana do pokrywania jest wodorozcieńczalna.

„Malarnia jest  kolejnym etapem rozwoju naszej działalności” -  powiedział AutomotiveSuppliers.pl Janusz Soboń, Wiceprezydent Wykonawczy Kirchhoff Automotive na Europę Środkowo Wschodnią. „Z produktami Kirchhoff Automotive docieramy do coraz szerszego grona odbiorców. Nowoczesna linia malowania katoforetycznego to technologia potrzebna do rozszerzenia zakresu procesów produkcyjnych i logistycznych, a przez to do zwiększenia naszej konkurencyjności jako dostawcy. Zdecydowaliśmy się na najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, aby najlepiej sprostać wymaganiom naszych klientów w myśl zasady QCD (Quality, Costs, Delivery). Nie ukrywam, że przez jakiś okres będziemy mieli nie wykorzystane moce produkcyjne. Decyzję o inwestycji podejmowaliśmy 2 lata temu, a więc w okresie gdy nikt nawet nie śnił o kryzysie. Obecna rzeczywistość sprawia, że będziemy posiadać wolne moce, które jestem przekonany, bardzo szybko zagospodarujemy. Nie wykluczam również nawiązania współpracy z konkurencją, jeżeli wykorzystując efekt synergii możemy wspólnie zaoferować większe korzyści dla naszych klientów”.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.