mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Klasa średnia czy średnia niższa?

Klasa średnia czy średnia niższa?

Stojąc przed wyborem samochodu wiele osób ma problem, czy wybrać starszy model, ale z wyższej półki i lepiej wyposażony, czy jednak kupić młodsze rocznikowo auto, ale jednak o klasę, a nawet dwie, niżej.

Na powyższy problem nie sposób znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od naszych preferencji, możliwości i czasu, by zajmować się autem (starsze stwarzają potencjalne ryzyko częstszych awarii), zasobności naszego portfela, a także od okazji oraz potrzeby chwili. Nigdy nie wiadomo bowiem, przeglądając oferty rynku aut używanych, jaki model nam się spodoba.

Spoglądając jednak na statystyki serwisu GEpard można zaobserwować pewne tendencje. Najczęściej poszukiwanymi modelami przez internautów są auta z klasy średniej niższej, czyli tzw. kompakty oraz auta z klasy średniej. W pierwszej dziesiątce aż pięć pozycji zajmują kompakty, a cztery modele z klasy średniej. Stawkę dziesięciu aut uzupełnia jedyny przedstawiciel klasy małych aut - Opel Corsa.

Podobny udział poszczególnych klas można zaobserwować wśród pięćdziesięciu najbardziej popularnych aut. Odpowiednio 17 i 15 aut to przedstawiciele klas: niższa średnia oraz średnia. Osiem modeli pochodzi z segmentu małych aut, pozostałe pozycje to po kilku przedstawicieli klasy wyższej, minivanów i vanów.

 Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w sierpniu 2007 

1

Volkswagen Passat

bz

2

Ford Focus

+ 1

3

Audi A4

- 1

4

Opel Vectra

bz

5

Volkswagen Golf IV

+ 1

6

Opel Corsa

- 1

7

Honda Civic

+ 3

8

Ford Mondeo

- 1

9

Toyota Corolla

- 1

10

Opel Astra

- 1

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.