mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Klasa średnia i średnia niższa najpopularniejsze

Klasa średnia i średnia niższa najpopularniejsze

Zmiana roku zazwyczaj pociąga za sobą sporo nowego. Zazwyczaj, lecz nie zawsze. Ranking najbardziej popularnych samochodów używanych serwisu GEpard pozostał w styczniu praktycznie bez zmian. Najczęściej wyszukiwanym modelem wciąż jest Volkswagen Passat.

Klasa średnia i średnia niższa najpopularniejsze

Pierwsza dziesiątka rankingu Top 10 Serwisu GEpard pokazuje też dobitnie, z jakich segmentów rynkowych pochodzą najczęściej poszukiwane auta używane przez naszych rodaków. Choć pierwsze cztery miejsca zajmują modele z klasy średniej, to jednak ich przewaga nad segmentem kompaktów (klasa niższa średnia) jest doprawdy niewielka. Nieco ponad 26% poszukiwanych aut pochodziło z tego pierwszego segmentu, zaś niecałe 24% z drugiego. Kolejna w rankingu jest klasa małych aut (16%), z jednym przedstawicielem (Opel Corsa) w ścisłej czołówce.

Kolejne segmenty, które nie mają już swoich przedstawicieli w czołowej dziesiątce cieszą się już znacznie mniejszą popularnością. 10% wyszukiwanych aut to modele z klasy wyższej, zaś 7% to samochody najmniejsze, czyli klasa mini. Z 5-procentowym udziałem na kolejnych miejscach znalazły się auta luksusowe oraz minivany. Auta terenowe, w tym i SUV-y, samochody sportowe oraz vany były wybierane przez nieliczne grono poszukujących (po ok. 1%).

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w styczniu 2007 

1

Volkswagen Passat

bz

2

Opel Vectra

+ 1

3

Audi A4

- 1

4

Ford Mondeo

+ 5

5

Volkswagen Golf IV

- 1

6

Ford Focus

+ 1

7

Opel Astra

- 1

8

Volkswagen Golf III

- 3

9

Honda Civic

+ 1

10

Opel Corsa

- 2

Komentuj:

~włodek 2007-02-13

Jestem bogaty i mam merca S 600, po polsku na gaz :) i mam rozdwojenie jazni...

~!!!! 2007-02-13

Do Włodka. NIGDY ! Bo to właśnie taki ludek. Kazdy dzień w Polsce to dzień stracony.

~włodek 2007-02-13

W katoholiko-komucho landzie tylko trupy z zachodu i nowe toczydło- kosiarki się sprzedają . Kiedy w tym kraju będzie prawdziwy kapitalizm i liberalizm ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.