mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Klasa średnia i średnia niższa najpopularniejsze

Klasa średnia i średnia niższa najpopularniejsze

Zmiana roku zazwyczaj pociąga za sobą sporo nowego. Zazwyczaj, lecz nie zawsze. Ranking najbardziej popularnych samochodów używanych serwisu GEpard pozostał w styczniu praktycznie bez zmian. Najczęściej wyszukiwanym modelem wciąż jest Volkswagen Passat.

Klasa średnia i średnia niższa najpopularniejsze

Pierwsza dziesiątka rankingu Top 10 Serwisu GEpard pokazuje też dobitnie, z jakich segmentów rynkowych pochodzą najczęściej poszukiwane auta używane przez naszych rodaków. Choć pierwsze cztery miejsca zajmują modele z klasy średniej, to jednak ich przewaga nad segmentem kompaktów (klasa niższa średnia) jest doprawdy niewielka. Nieco ponad 26% poszukiwanych aut pochodziło z tego pierwszego segmentu, zaś niecałe 24% z drugiego. Kolejna w rankingu jest klasa małych aut (16%), z jednym przedstawicielem (Opel Corsa) w ścisłej czołówce.

Kolejne segmenty, które nie mają już swoich przedstawicieli w czołowej dziesiątce cieszą się już znacznie mniejszą popularnością. 10% wyszukiwanych aut to modele z klasy wyższej, zaś 7% to samochody najmniejsze, czyli klasa mini. Z 5-procentowym udziałem na kolejnych miejscach znalazły się auta luksusowe oraz minivany. Auta terenowe, w tym i SUV-y, samochody sportowe oraz vany były wybierane przez nieliczne grono poszukujących (po ok. 1%).

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w styczniu 2007 

1

Volkswagen Passat

bz

2

Opel Vectra

+ 1

3

Audi A4

- 1

4

Ford Mondeo

+ 5

5

Volkswagen Golf IV

- 1

6

Ford Focus

+ 1

7

Opel Astra

- 1

8

Volkswagen Golf III

- 3

9

Honda Civic

+ 1

10

Opel Corsa

- 2

Komentuj:

~włodek 2007-02-13

Jestem bogaty i mam merca S 600, po polsku na gaz :) i mam rozdwojenie jazni...

~!!!! 2007-02-13

Do Włodka. NIGDY ! Bo to właśnie taki ludek. Kazdy dzień w Polsce to dzień stracony.

~włodek 2007-02-13

W katoholiko-komucho landzie tylko trupy z zachodu i nowe toczydło- kosiarki się sprzedają . Kiedy w tym kraju będzie prawdziwy kapitalizm i liberalizm ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.