mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Klasa wyższa średnia na topie

Klasa wyższa średnia na topie

Na pierwszych trzech pozycjach bez zmian, a tuż za nimi największy awans - aż o 5 pozycji -zanotowała Honda Civic. Tak w skrócie wygląda czołówka rankingu najbardziej popularnych modeli aut używanych serwisu GEpard w ostatnim miesiącu roku.

Klasa wyższa średnia na topie

Jak widać, czołowa trójka to przedstawiciele klasy średniej wyższej, których ceny na naszym rynku, w przypadku nowych modeli, zaczynają się od ponad 70 tys. zł. To chyba jedna z głównych przesłanek tego, iż te modele, kilkuletnie, cieszą się tak dużą popularnością. W końcu za połowę tej kwoty można znaleźć jeszcze całkiem nowy, w dobrym stanie technicznym, dobrze wyposażony egzemplarz, który z powodzeniem posłuży jeszcze przez co najmniej kilka kolejnych lat.

O takim podejściu Polaków, świadczą także statystyki odwiedzin serwisu GEpard. To kilkuletnie modele cieszą się największą popularnością. Największą te z przedziału od 4 do 7 lat – prawie 38%, nieco starsze od 8 do 10 lat – niecałe 26%. Następnie poszukiwane są już te dużo starsze rocznikowo modele, ponad dziesięcioletnie – ok. 24%. Tylko 12% szuka najnowsze auta używane, maksymalnie trzyletnie. Jak widać, ich cena jeszcze nie spadła na tyle, by stały się aż tak konkurencyjne.

W najbliższych miesiącach można jednak spodziewać się pewnego spadku podaży aut najstarszych, a tym samym mniejszego nimi zainteresowania. Od początku roku za każdy sprowadzony zza granicy samochód używany należy zapłacić dodatkową opłatę recyklingową w wysokości 500 zł – a to jest często równowartość ceny za samo auto...

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w grudniu 2005

1

Volkswagen Passat

bz

2

Ford Mondeo

bz

3

Opel Vectra

bz

4

Honda Civic

+ 5

5

Opel Astra

bz

6

Volkswagen Golf III

+ 2

7

Ford Focus

- 3

8

Toyota Corolla

- 2

9

Opel Corsa

- 2

10

Volkswagen Golf IV

+ 1

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.