mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Klasa wyższa średnia na topie

Klasa wyższa średnia na topie

Na pierwszych trzech pozycjach bez zmian, a tuż za nimi największy awans - aż o 5 pozycji -zanotowała Honda Civic. Tak w skrócie wygląda czołówka rankingu najbardziej popularnych modeli aut używanych serwisu GEpard w ostatnim miesiącu roku.

Klasa wyższa średnia na topie

Jak widać, czołowa trójka to przedstawiciele klasy średniej wyższej, których ceny na naszym rynku, w przypadku nowych modeli, zaczynają się od ponad 70 tys. zł. To chyba jedna z głównych przesłanek tego, iż te modele, kilkuletnie, cieszą się tak dużą popularnością. W końcu za połowę tej kwoty można znaleźć jeszcze całkiem nowy, w dobrym stanie technicznym, dobrze wyposażony egzemplarz, który z powodzeniem posłuży jeszcze przez co najmniej kilka kolejnych lat.

O takim podejściu Polaków, świadczą także statystyki odwiedzin serwisu GEpard. To kilkuletnie modele cieszą się największą popularnością. Największą te z przedziału od 4 do 7 lat – prawie 38%, nieco starsze od 8 do 10 lat – niecałe 26%. Następnie poszukiwane są już te dużo starsze rocznikowo modele, ponad dziesięcioletnie – ok. 24%. Tylko 12% szuka najnowsze auta używane, maksymalnie trzyletnie. Jak widać, ich cena jeszcze nie spadła na tyle, by stały się aż tak konkurencyjne.

W najbliższych miesiącach można jednak spodziewać się pewnego spadku podaży aut najstarszych, a tym samym mniejszego nimi zainteresowania. Od początku roku za każdy sprowadzony zza granicy samochód używany należy zapłacić dodatkową opłatę recyklingową w wysokości 500 zł – a to jest często równowartość ceny za samo auto...

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w grudniu 2005

1

Volkswagen Passat

bz

2

Ford Mondeo

bz

3

Opel Vectra

bz

4

Honda Civic

+ 5

5

Opel Astra

bz

6

Volkswagen Golf III

+ 2

7

Ford Focus

- 3

8

Toyota Corolla

- 2

9

Opel Corsa

- 2

10

Volkswagen Golf IV

+ 1

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.