mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Klasy patronackie Mercedesa

Klasy patronackie Mercedesa

Boom na rynku pracy oraz w sektorze samochodów użytkowych powoduje, iż niedobór wykwalifikowanych pracowników zaczyna dotykać także stacje serwisowe. Dlatego też Mercedes stworzył program "Klasy Patronackie Mercedes-Benz".

Klasy patronackie tworzone są w szkołach ponadgimnazjalnych, które kształcą w zakresie obsługi i naprawy pojazdów samochodowych. Rekrutacja odbywa się przy współpracy dyrekcji szkół oraz działu szkoleń DaimlerChrysler Automotive Polska (DCAP). Klasy realizują wymagany program nauczania poszerzony o zajęcia specjalistyczne związane z diagnozą i naprawą samochodów Mercedes-Benz.
Uczniowie poznają także historię firmy, uczą się budowy samochodów Mercedes-Benz, ich obsługi i naprawy w teorii i praktyce. Zajęcia teoretyczne prowadzone są przez nauczycieli, którzy wcześniej zostali przeszkoleni przez Mercedes-Benz, jak również przez pracowników działu szkoleń DCAP.
Pracownie zostały wyposażone przez Mercedes-Benz w pojazdy, modele i systemy serwisowe StarDiagnosis. Podczas praktyk odbywanych w autoryzowanych stacjach serwisowych Mercedes-Benz uczniowie mają możliwość zapoznania się z pojazdami spod znaku trójramiennej gwiazdy w praktyce. W drugim roku nauki praktyki odbywają się raz w tygodniu, a w trzecim – cały miesiąc. Aby jeszcze bardziej zmotywować uczniów do nauki, DCAP dofinansowuje wyjazdy naukowe oraz wymiany młodzieżowe, a najlepsi uczniowie mogą liczyć na specjalne nagrody.
 
Program jest bardzo ambitny i przeznaczony dla najlepszych. Taka ścieżka edukacji sprawia, że absolwenci w chwili ukończenia szkoły posiadają wiedzę na poziomie techników obsługowych Mercedes-Benz. Co więcej – poza maturą mogą oni zdawać egzamin i zdobyć Świadectwo Technika Obsługowego Mercedes-Benz. Jest to doskonała rekomendacja do zdobycia pracy w autoryzowanym serwisie.
 
Mercedes-Benz od lat wspiera kształcenie młodej kadry technicznej i to już na etapie technikum. Od 2004 r. takie klasy patronackie otwierane są w Zespole Szkół Samochodowych Nr 2 w Warszawie. W tym roku klasy patronackie powstają w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Mysłowicach, Zespole Szkół Nr 2 we Wrocławiu, Zespole Szkół Samochodowych w Szczecinie, Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu oraz Zespole Szkół Mechanicznych w Gdyni.
 
Zobacz więcej o samochodach marki Mercedes

 
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Mercedes E All-Terrain – polskie ceny

Mercedes E All-Terrain – polskie ceny

Aktualności 2017-03-13

Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich

Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla...

Premiery 2017-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Crossland X – znamy polskie ceny
Opel Crossland X – znamy polskie ceny
Podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie zadebiutował nowy Opel Crossland X. Crossover, który zastąpi popularną Merivę pojawi się lada moment w polskich salonach, a tymczasem poznaliśmy jego cenę.