mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Klienci Mini i Mercedesa najbardziej zadowoleni

Klienci Mini i Mercedesa najbardziej zadowoleni

Agencja J.D. Power sprawdziła, jak klienci oceniają obsługę w salonach samochodowych. Raport z amerykańskiego rynku wskazuje marki, które najlepiej wypadają w tej kategorii.

Klienci Mini i Mercedesa najbardziej zadowoleni
Wspomniane badania przeprowadzane są corocznie od 28 lat. Ankieterzy, zajmujący się sprawdzaniem zadowolenia klientów salonów samochodowych, w tegorocznym raporcie zwracają uwagę na rosnącą rolę tzw. spesjalistów od produktu. Są to osoby coraz częściej zatrudniane przez dilerów, których rolą jest przybliżenie technicznych aspektów danego modelu auta przyszłemu klientowi. Powodem takiego zjawiska jest wciąż rosnące zaawansowanie technologiczne dzisiejszych aut, za którym nie każdy konsument nadąża. Dlatego, poza tradycyjnymi sprzedawcami, w salonie czekają na nich specjalni doradcy, którzy podpowiedzą jak korzystać z nowoczesnych systemów multimedialnych, nawigacji czy zestawu głośnomówiącego. Tacy specjaliści szczególnie często biorą udział w prezentacji samochodów marek premium - w 19% takich przpadków klient miał dodatkowego asystenta.

Podział na marki luksusowe (premium) i masowe został równiez uwzględniony w ogólnym badaniu satysfakcji z poziomu obsługi w salonach dilerskich. Zwycięzcą w tej pierwszej kategorii został Mercedes, który w pobitym polu zostawił kolejno: Infiniti, Jaguara, Lexusa i Porsche. Poniżej średniej dla tego segmentu zostały ocenione inne europejskie marki: BMW, Audi, Volvo i Land Rover. Najlepiej wśród aut amerykańskich, choć także poniżej przeciętnej, klientów obsłużyły salony Cadillaca.

Natomiast najlepiej wśród dilerów marek o tzw. masowym charakterze spisały się salony Mini. Brytyjczycy wyprzedzają w tym zestawieniu Buicka, Chevroleta i GMC, natomiast następny europejski producent to Fiat - 5 wynik. Toyota, Honda, VW, Hyundai i Ford mogą się pochwalić ponadprzeciętnie dobrą obsługą, ale już Nissan, Chrysler, Mazda czy Kia muszą jeszcze popracować nad standardami w salonach.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 82 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes J.D Power and Associates Mini

Podobne wiadomości:

MINI 5D: MINI coraz większe

auto motor i sport 0000-00-00

Ma mniej wspólnego z kultowym przodkiem, staje się za to bardziej praktyczne – oto pierwsze pięciodrzwiowe MINI.

Stare kontra nowsze cz.3 - Mercedes 560 SEL...

auto motor i sport 0000-00-00

Czy niezawodny Mercedes W126 560 SEL, oprócz spalania, ustępuje nowszemu bratu, Klasie S 500?

Komentuj:

~Olga 2014-11-16

w roku kupowaliśmy aygo w salonie i potwierdzam, bardzo miła obsługa :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.