mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Klienci nie chcą wyszukanych maluchów z Francji?

Klienci nie chcą wyszukanych maluchów z Francji?

W reakcji na słabą sprzedaż modelu 1007 Peugeot zdecydował się na zmniejszenie produkcji modelu. Okazało się, że zachwyt klientów sympatycznym pojazdem z odsuwanymi elektrycznie drzwiami, nie jest zbyt wielki.

Klienci nie chcą wyszukanych maluchów z Francji?

Wyniki sprzedaży innowacyjnego Peugeota klasy mini-premium są znacznie niższe niż oczekiwano. Planowaną na 130 tysięcy aut rocznie produkcję producent musiał sprowadzić do realnego zapotrzebowania, tj. 70 tysięcy sztuk. Oznacza to zwolnienie do końca roku ponad 500 tymczasowych pracowników z fabryki w Poissy. Kolejne 150 osób ze stałego personelu zostanie przeniesionych do innych projektów.

 

Tu zobacz ofertę rynkową Peugeot 1007

 

Jednak nie tylko Peugeot ma kłopoty ze swoim nietuzinkowym maluchem. Również Renault nie może znaleźć planowanej liczby klientów na mikrovana Modus. Po 14 miesiącach produkcji z taśm zjeżdża dziennie tylko 560 sztuk małego Renault. To ponad połowę mniej niż przewidywało szefostwo. 

 

Tu zobacz ofertę rynkową Renault Modus

 

Wyniki obu francuskich gigantów pokazują umiarkowane zainteresowanie klientów małymi, acz drogimi autami wzorowanymi na vanach. Jednocześnie obserwujemy sukces rynkowy produkowanego przez BMW mini. Stąd wątpliwość czy użyteczność drugiego lub trzeciego auta w rodzinie jest cechą, która przekonuje zamożną klientelę.

 

Warto przeczytać:

 

Test Peugeot 1007 Happy

 

Test Renault Modus


Podobne wiadomości:

Peugeot 1007: Mały kosmita

Peugeot 1007: Mały kosmita

Testy samochodów 2005-11-10

Renault Modus: Sposób na minivana

Renault Modus: Sposób na minivana

Testy samochodów 2005-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.