mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Klienci są zadowoleni z nowej Laguny

Klienci są zadowoleni z nowej Laguny

W badaniu satysfakcji właścicieli samochodów na rynku niemieckim, przeprowadzonym przez J.D. Power we współpracy z Auto Test, Renault Laguna zajęła pierwsze miejsce w klasie wyższej-średniej przed Toyotą Prius, Hondą Accord oraz Mazdą 6.

Klienci są zadowoleni z nowej Laguny
Zwycięski model Renault Laguna pokonał 13 renomowanych konkurentów z Niemiec, innych krajów europejskich oraz Japonii. Cieszące się światową renomą opracowanie, które przygotowuje niezależny instytut badawczy, przedstawia cykliczne badania stopnia zadowolenia kierowców w oparciu o cztery kryteria: jakości samochodu, wyglądu samochodu, zadowolenia z serwisu i kosztów użytkowania auta.Doskonały wynik Laguny po raz kolejny potwierdza skuteczność bezkompromisowego programu zabezpieczenia jakości, wdrażanego od 2003 roku przez koncern Renault. Program ten, realizowany pod nazwą Plan Excellence Renault (PER), obejmuje całość działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości produktów i serwisu. Jego celem jest zapewnienie koncernowi Renault trwałej pozycji w ścisłej czołówce najlepszych producentów samochodów.

W sumie ankieterzy badający rynek niemiecki z ramienia J.D. Power przeanalizowali
do celów raportu za 2009 rok ponad 16 tysięcy kwestionariuszy, w których kierowcy przedstawili szczegółowe informacje na temat posiadanych pojazdów. Ankieta objęła ogółem 113 pojazdów i 27 marek. Stan licznika najważniejszych rodzajów pojazdów wyniósł średnio 30 tysięcy kilometrów. W przypadku faceliftingu lub zmiany modelu uwzględniane były obie wersje.

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

~Nigdy francuza... 2011-01-22

Ja mam lagunę 1 generacji i nigdy nie zaufam żadnemu francuzowi! Może nowe się nie psują ale co po przebiegu 200-250tyś?? Japończyki mi gwarantują samym pochodzeniem jakość a Renia?? Moja to ładny wygodny tapczan który to niestety badziew!!

~Grg800 2009-07-22

Jeżdżę tą Laguną od przezszło roku. Fakt że zawiesznie nie jest super precyzyjne jak niektórzy mówią. Ale w testach na jazdę w slalomie robi to samo co wychwalany Mondzio tylko lepiej(?). Tak więc nie przesadzajmy. Na naszych drogach (EU) podróżowanie z prędkością 150 km/h to norma z cicho grającą muzyką. Samochód jest w pełni sterowny i do pięt mu nie dorasta wiele japończyków. Fakt że powyżej 180 km/h robi się na tyle mało przyjemnie że sobie odpuszczam (hałas). Awaryjność 0, chociaż bywają pracujące plastiki. Generalnie chciałbym jeszcze raz coś takiego tylko mniejszego jak ten się zniszczy.

aaa 2009-07-02

Z oplem czy fordem? bo to duża różnica. Ford, np. mondeo ma rewelacyjne zawieszenie. Za to np. vectra jest skrajnie podsterowna i nawet OPC prowadzi się jak szafka meblowa (byle prosto). Więc nie za bardzo to porównanie do obu marek. I nie chodzi mi o to, żeby wszystko było twarde jak gokart. Chodzi o to, żeby mieć kontrolę na autem i czuć co w danym momencie się dzieje z kołami. W lagunie dla przykładu można o tym zapomnieć.

~asassello 2009-07-02

przecież miękkość tapczanu w zawieszeniu i siedziskach aut francuskich to bajka sprzed 15 lat i od dawna nie aktualny zarzut! Resorowanie jest porównywalne z Oplem, Fordem.

aaa 2009-07-02

Tomi, z tym bezpieczeństwem to też nie do końca jest tak. Jest bezpieczeństwo czynne i bierne. Bierne - ok, francuzi przodują (choć te testy nie oddają do końca rzeczywistości na drodze), inne marki ich już dogoniły, ale sukcesu właśnie Laguny (i to tej najbardziej awaryjnej generacji) w dziedzinie bezpieczeństwa biernego nikt nie podważy. Ale bardziej istotne jest bezpieczeństwo czynne. Choćby po to, żeby nie doprowadzić do konieczności sprawdzania jak wygląda bezpieczeństwo bierne. A to niestety w autach francuskich leży. Ja wolę dlatego samochód a nie tapczan na kołach, bo mogę wyprowadzić pojazd z trudniej sytuacji niż bawić się we francuzie w crash test dummy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando