mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Klinika weterynaryjna na kółkach

Klinika weterynaryjna na kółkach

Trzyosiowy Mercedes-Benz Zetros 2733 z napędem na wszystkie koła 6x6 i specjalnym nadwoziem opracowanym w Anglii to pierwsza w pełni mobilna klinika weterynaryjna, zdolna do pokonywania wymagającego terenu. We wrześniu fundacja Worldwide Veterinary Service (WVS) planuje zaszczepić przeciw wściekliźnie przynajmniej 50 tys. bezpańskich psów w Indiach.

Klinika weterynaryjna na kółkach
Bezpańskie psy i powiązana z nimi wścieklizna staje się powoli prawdziwą plagą na Półwyspie Indyjskim. Między innymi z tego powodu w 2003 roku brytyjski weterynarz Luke Gamble założył międzynarodową fundację pomocy weterynaryjnej Worldwide Veterinary Service (WVS), mającą na celu między innymi zwalczanie wścieklizny i chronienie przed nią zarówno dzieci, jak i psów.

We wrześniu, przy wsparciu lokalnych ekologów, Luke Gamble wyruszy w liczącą około 2500 km podróż po Indiach na pokładzie samodzielnej jednostki ratowniczej, zbudowanej na bazie trzyosiowego Zetrosa 2733 A (6x6) o długości 9,5 m. Źródłem napędu 27-tonowego kolosa, zaprojektowanego z myślą o użytkowaniu w ciężkim terenie, jest silnik Mercedes-Benz OM 926 LA - rzędowa "szóstka" o mocy 326 KM, zgodna z normą Euro V. Współpracuje ona z 9-stopniową przekładnią (8 biegów do jazdy w przód + przełożenie pełzające). Gamble wraz z zespołem wyruszy z miasta Ooty, położonego w górach Tamil Nadu na wysokości 2250 m n.p.m., i dotrze do Kalkuty (Bengal Zachodni), przemieszczając się z południa półwyspu na północny wschód.

Celem 30-dniowej kampanii "Misja Wścieklizna" jest zaszczepienie przeciw wściekliźnie 50 tys. psów. Na zakończenie misji Mercedes-Benz Zetros wróci do każdego z odwiedzonych na trasie ośrodków i przez miesiąc będzie pozostawał do jego dyspozycji. W tym czasie indyjska organizacja pomocy zwierzętom będzie wykorzystywać go do prowadzenia programu szkoleń z zakresu zapobiegania wściekliźnie dla weterynarzy i pielęgniarek.

Mercedes-Benz Zetros w roli pierwszej na świecie kliniki weterynaryjnej na kołach wyposażony jest w kompletny sprzęt medyczny, salę operacyjną, gabinet stomatologiczny, apteczki, chłodziarki, sekcję wypoczynkową, urządzenia sanitarne, klatki i pokładowy system zasilania w energię elektryczną, a także w elementy pozwalające na przeprowadzanie kampanii szkoleniowych. WVS i Luke Gamble wybrali Zetrosa z uwagi na najbardziej dopasowane do swoich celów podwozie. Projekt pojazdu został opracowany w Wielkiej Brytanii przez WVS i zrealizowany przez specjalistów od budowy nadwozi - firmę VIPEX z Sutton-in-Ashfield.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes pojazdy uzytkowe Mercedes Zetros

Podobne wiadomości:

To niesamowite jak nowy Mercedes S tłumi...

auto motor i sport 0000-00-00

To jak nowa klasa S Mercedesa "uczy się" drogi jest niesamowite - zobaczcie na filmie jak w "realu" działa Magic Ride Control.

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.