mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Klinika weterynaryjna na kółkach

Klinika weterynaryjna na kółkach

Trzyosiowy Mercedes-Benz Zetros 2733 z napędem na wszystkie koła 6x6 i specjalnym nadwoziem opracowanym w Anglii to pierwsza w pełni mobilna klinika weterynaryjna, zdolna do pokonywania wymagającego terenu. We wrześniu fundacja Worldwide Veterinary Service (WVS) planuje zaszczepić przeciw wściekliźnie przynajmniej 50 tys. bezpańskich psów w Indiach.

Klinika weterynaryjna na kółkach
Bezpańskie psy i powiązana z nimi wścieklizna staje się powoli prawdziwą plagą na Półwyspie Indyjskim. Między innymi z tego powodu w 2003 roku brytyjski weterynarz Luke Gamble założył międzynarodową fundację pomocy weterynaryjnej Worldwide Veterinary Service (WVS), mającą na celu między innymi zwalczanie wścieklizny i chronienie przed nią zarówno dzieci, jak i psów.

We wrześniu, przy wsparciu lokalnych ekologów, Luke Gamble wyruszy w liczącą około 2500 km podróż po Indiach na pokładzie samodzielnej jednostki ratowniczej, zbudowanej na bazie trzyosiowego Zetrosa 2733 A (6x6) o długości 9,5 m. Źródłem napędu 27-tonowego kolosa, zaprojektowanego z myślą o użytkowaniu w ciężkim terenie, jest silnik Mercedes-Benz OM 926 LA - rzędowa "szóstka" o mocy 326 KM, zgodna z normą Euro V. Współpracuje ona z 9-stopniową przekładnią (8 biegów do jazdy w przód + przełożenie pełzające). Gamble wraz z zespołem wyruszy z miasta Ooty, położonego w górach Tamil Nadu na wysokości 2250 m n.p.m., i dotrze do Kalkuty (Bengal Zachodni), przemieszczając się z południa półwyspu na północny wschód.

Celem 30-dniowej kampanii "Misja Wścieklizna" jest zaszczepienie przeciw wściekliźnie 50 tys. psów. Na zakończenie misji Mercedes-Benz Zetros wróci do każdego z odwiedzonych na trasie ośrodków i przez miesiąc będzie pozostawał do jego dyspozycji. W tym czasie indyjska organizacja pomocy zwierzętom będzie wykorzystywać go do prowadzenia programu szkoleń z zakresu zapobiegania wściekliźnie dla weterynarzy i pielęgniarek.

Mercedes-Benz Zetros w roli pierwszej na świecie kliniki weterynaryjnej na kołach wyposażony jest w kompletny sprzęt medyczny, salę operacyjną, gabinet stomatologiczny, apteczki, chłodziarki, sekcję wypoczynkową, urządzenia sanitarne, klatki i pokładowy system zasilania w energię elektryczną, a także w elementy pozwalające na przeprowadzanie kampanii szkoleniowych. WVS i Luke Gamble wybrali Zetrosa z uwagi na najbardziej dopasowane do swoich celów podwozie. Projekt pojazdu został opracowany w Wielkiej Brytanii przez WVS i zrealizowany przez specjalistów od budowy nadwozi - firmę VIPEX z Sutton-in-Ashfield.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes pojazdy uzytkowe Mercedes Zetros

Podobne wiadomości:

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Magia na torze: Dynamo, David Coulthard i...

auto motor i sport 0000-00-00

Niesamowity pokaz umiejętności sztukmistrza Dynamo, który zabiera Davida Coultharda na przejazd przez ognisty tor - oglądajcie do końca!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.