mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Klinika weterynaryjna na kółkach

Klinika weterynaryjna na kółkach

Trzyosiowy Mercedes-Benz Zetros 2733 z napędem na wszystkie koła 6x6 i specjalnym nadwoziem opracowanym w Anglii to pierwsza w pełni mobilna klinika weterynaryjna, zdolna do pokonywania wymagającego terenu. We wrześniu fundacja Worldwide Veterinary Service (WVS) planuje zaszczepić przeciw wściekliźnie przynajmniej 50 tys. bezpańskich psów w Indiach.

Klinika weterynaryjna na kółkach
Bezpańskie psy i powiązana z nimi wścieklizna staje się powoli prawdziwą plagą na Półwyspie Indyjskim. Między innymi z tego powodu w 2003 roku brytyjski weterynarz Luke Gamble założył międzynarodową fundację pomocy weterynaryjnej Worldwide Veterinary Service (WVS), mającą na celu między innymi zwalczanie wścieklizny i chronienie przed nią zarówno dzieci, jak i psów.

We wrześniu, przy wsparciu lokalnych ekologów, Luke Gamble wyruszy w liczącą około 2500 km podróż po Indiach na pokładzie samodzielnej jednostki ratowniczej, zbudowanej na bazie trzyosiowego Zetrosa 2733 A (6x6) o długości 9,5 m. Źródłem napędu 27-tonowego kolosa, zaprojektowanego z myślą o użytkowaniu w ciężkim terenie, jest silnik Mercedes-Benz OM 926 LA - rzędowa "szóstka" o mocy 326 KM, zgodna z normą Euro V. Współpracuje ona z 9-stopniową przekładnią (8 biegów do jazdy w przód + przełożenie pełzające). Gamble wraz z zespołem wyruszy z miasta Ooty, położonego w górach Tamil Nadu na wysokości 2250 m n.p.m., i dotrze do Kalkuty (Bengal Zachodni), przemieszczając się z południa półwyspu na północny wschód.

Celem 30-dniowej kampanii "Misja Wścieklizna" jest zaszczepienie przeciw wściekliźnie 50 tys. psów. Na zakończenie misji Mercedes-Benz Zetros wróci do każdego z odwiedzonych na trasie ośrodków i przez miesiąc będzie pozostawał do jego dyspozycji. W tym czasie indyjska organizacja pomocy zwierzętom będzie wykorzystywać go do prowadzenia programu szkoleń z zakresu zapobiegania wściekliźnie dla weterynarzy i pielęgniarek.

Mercedes-Benz Zetros w roli pierwszej na świecie kliniki weterynaryjnej na kołach wyposażony jest w kompletny sprzęt medyczny, salę operacyjną, gabinet stomatologiczny, apteczki, chłodziarki, sekcję wypoczynkową, urządzenia sanitarne, klatki i pokładowy system zasilania w energię elektryczną, a także w elementy pozwalające na przeprowadzanie kampanii szkoleniowych. WVS i Luke Gamble wybrali Zetrosa z uwagi na najbardziej dopasowane do swoich celów podwozie. Projekt pojazdu został opracowany w Wielkiej Brytanii przez WVS i zrealizowany przez specjalistów od budowy nadwozi - firmę VIPEX z Sutton-in-Ashfield.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes pojazdy uzytkowe Mercedes Zetros

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny...

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech