mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kłopoty Nissanów z układem kierowniczym

Kłopoty Nissanów z układem kierowniczym

Ponad 400 Nissanów - modeli Note i Micra - obejmie akcja serwisowa związana z możliwą usterką układu kierowniczego.

Kłopoty Nissanów z układem kierowniczym
Polski oddział Nissana ogłosił akcję serwisową, w ramach której do autoryzowanych serwisów japońskiej marki wezwanych zostanie 407 egzemplarzy dwóch modeli Nissana - Note (E11), wyprodukowane w Wlk. Brytanii pomiędzy 27.06 a 03.09.2008, i Micra (K12), wyprodukowane od 27.06 do 07.10.2008. Przekładnie kierownicze, które będą podlegać akcji serwisowej, wyprodukowano między 21.06 a 19.08.2008.

Nissan poinformował, że w niektórych egzemplarzach ww. modeli dolne łożysko igiełkowe koła zębatego mogło zostać pominięte w czasie produkcji przekładni kierowniczej w wyniku niedostatecznej kontroli w procesie produkcyjnym dostawcy. Błąd komputera stanowiska testowego w krótkim okresie produkcji mógł przynieść skutek w postaci dostarczenia przekładni kierowniczych bez dolnego łożyska igiełkowego koła zębatego. W ekstremalnie rzadkim przypadku, gdy dolne łożysko zostało pominięte, górne łożysko jest przeciążone i w przypadku pozostawienia w takim stanie, koło zębate może odłączyć się od przekładni kierowniczej i nastąpi utrata kierowalności.

Nissan zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami samochodów objętych akcją. Dealerzy Nissana sprawdzą koło zębate przekładni kierowniczej pod względem nadmiernego luzu. W razie potrzeby przekładnia kierownicza zostanie wymieniona.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Micra
Nissan Micra
Cena podstawowa już od: 45 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

GoodWood Festival of Speed: Debiut Nissana...

auto motor i sport 2015-06-26

Jak zapowiadali przedstawiciele japońskiej marki, na GoodWood Festival of Speed pokazano drugie wcielenie szalonego Nissana Juke-R. Ma silnik od GT-R’a i 600 KM!

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando