Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kłopoty Toyoty dotkną także Europę

Kłopoty Toyoty dotkną także Europę

Do tej pory wydawało się, iż gigantyczna, nawet jak na rynek amerykański, akcja serwisowa Toyoty ominie kontynent europejski. Jak się okazuje jednak, wcale nie jest jednak wykluczone, iż z problemem tym będą musieli się zmierzyć także i kierowcy na naszym kontynencie.

Kłopoty Toyoty dotkną także Europę
Problem ten dotyczy pedału gazu, który po jego zwolnieniu albo nie reaguje wcale, albo z opóźnieniem. Początkowo uważano, iż winna temu jest mata podłogowa, która została źle zamontowana i klinuje pedał przyspieszenia, jednak po wymianie tego elementu problem nie ustąpił.

Po jesiennej akcji serwisowej, która objęła aż 4,3 miliony aut na rynku amerykańskim, teraz japoński gigant będzie zmuszony wezwać do serwisów kolejne 2,3 miliony aut. Jednak wciąż nie ustalono, co jest faktyczną przyczyną występowania usterek z pedałem gazu. Dlatego też do czasu wyjaśnienia sprawy władze Toyoty postanowiły zawiesić sprzedaż ośmiu modeli (RAV4 2009-2010, Corolla 2009-2010, Matrix 2009-2010, Avalon 2005-2010, Camry 2007-2010, Highlander 2010, z wyjątkiem wersji hybrydowych, Tundra 2007-2010 i Sequioia 2008-2010), w których wykryto wadliwy pedał gazu, a od 1 lutego nawet wstrzymać produkcję w pięciu fabrykach na terenie amerykańskiego kontynentu, w których wytwarzane są wymienione modele. Według zapewnień władz japońskiej firmy, usterka ta nie wystąpiła w żadnym modelu luksusowej marki Lexus, ani marki Scion, a także w pozostałych modelach Toyoty.

I choć początkowo sądzono, że powyższy problem będzie dotyczył wyłącznie amerykańskich właścicieli Toyot (ewentualnie także tych, którzy sprowadzili na własną rękę którąś z wadliwych Toyot zza Oceanu), to już teraz takiej pewności nie ma. Jak potwierdzają bowiem już oficjalnie przedstawiciele Toyoty na Europę, również i w modelach sprzedawanych na naszym kontynencie zastosowano w produkcji te same komponenty. Obecnie sytuacja jest monitorowana na bieżącą i być może również i na Starym Kontynencie Toyota będzie zmuszona przeprowadzić akcję serwisową. Gdyby tak się stało, do serwisów zostało by wezwanych nawet 2 miliony egzemplarzy Toyot, co byłoby jedną z największych, jeśli nie największą tego typu akcją serwisową w Europie.

Podobne wiadomości:

Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty

Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich...

Aktualności 2016-10-20

Suzuki i Toyota pracują razem

Suzuki i Toyota pracują razem

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alfa Romeo Giulia w wersji kombi
Alfa Romeo Giulia w wersji kombi
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że już niebawem wachlarz wersji modelu Alfa Romeo Giulia powiększy się o wersję kombi. W sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje takiego modelu, który ma szansę zostać najpiękniejszym kombi na rynku.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj