mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kobieta na czele GM. Po raz pierwszy

Kobieta na czele GM. Po raz pierwszy

Mary Barra będzie pierwszą kobietą w historii, która stanie za sterami General Motors, największego amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego. Stanowisko prezesa i dyrektora generalnego obejmie 15 stycznia 2014 r.

Kobieta na czele GM. Po raz pierwszy
Zmiana ta jest trochę nieoczekiwana również z tego względu, iż dotychczasowy prezes GM miał rządzić koncernem jeszcze przez minimum kilka miesięcy. Względy rodzinne (postępująca choroba żony) spowodowały jednak, że 65-letni Dan Akerson postanowił przejść na emeryturę już od stycznia przyszłego roku.

Mary Barra, która została wybrana przez zarząd na zastępcę Akersona, z firmą General Motors jest związana już od 33 lat i w swojej karierze piastowała już różne stanowiska. 51-letnia Barra odpowiada obecnie w koncernie za rozwój produktów. Po przejściu na nowe stanowisko zostanie również członkiem zarządu.

Po ogłoszeniu nominacji Mary Barra stwierdziła: "Z imponującym portfolio modeli oraz z najsilniejszą pozycją finansową w dotychczasowej historii firmy General Motors znajduje się w niezwykle ekscytującym momencie". Dodała również: "Jestem zaszczycona, mogąc kierować najlepszą firmą w branży i z pełną prędkością kontynuować nasz obecny sukces".

Pod rządami Akersona, który na czele General Motors stał od września 2010 roku, firma przeszła olbrzymią transformację i pozbyła się przede wszystkim problemów finansowych. Od 15 kwartałów firma wypracowuje zyski.

Mianowanie Mary Barra szefem GM to niewątpliwie szczególna chwila, nie tylko z punktu widzenia amerykańskiego giganta samochodowego. W dotychczasowej historii motoryzacji jeszcze nigdy żadna kobieta nie rządziła liczącym się producentem samochodów. Jak widać równouprawnienie dosięga kolejnych obszarów, które, mogłoby się wydawać, są zarezerwowane dla mężczyzn. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy kobieta podoła temu zadaniu, i oczywiście będziemy ściskać mocno kciuki.
Tematy w artykule: General Motors GM kobiety

Podobne wiadomości:

General Motors zapowiada nowy model

General Motors zapowiada nowy model

Aktualności 2015-06-23

SUV-y: nowości i wizje do 2016 roku

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe SUV-y, których nie zobaczysz w polskim internecie – modele premium i tańsze kompaktowe. Oto przegląd nowości na rynku SUV-ów do 2016 roku.

Komentuj:

~w 2013-12-15

Równouprawnienie nie polega na wyborze kobiet na stanowiska, tylko na wyborze kobiet na stanowiska, gdy sa lepsze lub równie kompetentne, co mężczyzna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.