mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kobieta za kierownicą

Kobieta za kierownicą

Dziś jest 8 marca, czyli bardzo popularny w naszym kraju Dzień Kobiet. Podczas takiego dnia jak ten dzisiejszy warto zastanowić się nad tym, jak panie radzą sobie za kółkiem i czy stereotyp "kobiety za kierownicą" jest uzasadniony.

Kobieta za kierownicą
Według ankiety przeprowadzonej przez serwis rankomat.pl tylko 49% kobiet uważa, że za kierownicą są tak samo dobre jak płeć przeciwna. Z kolei 68% przebadanych mężczyzn uważa się za kierowców lepszych niż kobiety. Czy panie mają rację, sądząc, że co czwarta kobieta jeździ lepiej od mężczyzn?

Rzućmy okiem na statystyki policji. Te mówią nam, że to mężczyźni powodują więcej wypadków, czterokrotnie więcej niż kobiety. Ta proporcja nie zmienia się od lat. Panów nie ratuje fakt, że pojawiają się różnice w posiadanej liczbie praw jazdy przez przedstawicieli obu płci. Po uwzględnieniu tego faktu, kobiety dwa razy rzadziej są winne. Statystycznie paniom stłuczka zdarza się co 6,7 mln kilometrów, podczas gdy panom co 4,7 mln. Panie rzadziej są przyłapywane "na podwójnym gazie", ich liczba stanowi tylko 2,6 %. Za co 9 wypadek śmiertelny na drodze odpowiada kobieta.

Statystki są bezlitosne i pokazują, że kobiety jeżdżą ostrożniej. Ostrożniej, ale przy tym spokojniej, mniej dynamicznie i rzadko kiedy przekraczają prędkość oraz wyprzedzają karkołomnie, co często wkurza mężczyzn i jest częstym grzechem płci brzydkiej. Brytyjska organizacja GEM Motoring Assit zapytała dzieci w wieku 5-16 lat o to, z kim wolą jeździć. Większość odpowiedziała, że uszczęśliwia je jazda z mamą. Ciekawe, jak badanie wyglądałoby gdyby zapytać młodzież w wieku 16+?

Statystyki i przeprowadzone ostatnio badania pokazują, że panie wcale nie muszą czuć się gorsze za kółkiem. Stereotypy związane z kobietami mężczyźni zwłaszcza dziś powinni schować do szuflady, a spotkane kobiety na drodze za kierownicą obdarzać co najmniej uśmiechem.

Podobne wiadomości:

Podsterowność – uciekający przód

Podsterowność – uciekający przód

Bezpieczna jazda 2015-12-14

Nadsterowność  - nie tylko w autach przednionapędowych

Nadsterowność - nie tylko w autach...

Bezpieczna jazda 2015-12-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.