mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kobiety częściej wybierają mechanika

Kobiety częściej wybierają mechanika

Blisko jedna czwarta Polaków (23%) powierza niemal wszystkie prace przy samochodzie specjalistom. Zdecydowanie częściej decydują się na to kobiety (41%), podczas gdy tylko 18% mężczyzn deklaruje, że w takich przypadkach oddaje swoje auto w ręce mechaników.

Kobiety częściej wybierają mechanika

W polskich gospodarstwach domowych, które posiadają jeden wspólny samochód, to przede wszystkim mężczyźni (82%) odpowiedzialni są za konserwację, naprawy oraz zakup części do samochodu.

Spora część Polaków dbających o samochody (43%) stara się samodzielnie dokonywać tych najprostszych napraw i prac związanych z bieżącą eksploatacją auta. Czyni tak 44% mężczyzn i 39% kobiet.

Natomiast jedna trzecia (33%) troszczących się o utrzymanie auta samodzielnie lub z pomocą znajomych czy rodziny wykonuje prawie wszystkie prace przy samochodzie. Na przeprowadzenie naprawy we własnym zakresie częściej decydują się mężczyźni (36% z nich), wśród kobiet odsetek ten wynosi 19%.

Udział napraw dokonywanych samodzielnie różni się także ze względu na markę posiadanego samochodu. Wśród 10 najczęściej posiadanych przez Polaków marek aut najczęściej we własnym zakresie naprawiane są pojazdy marki FSO (51%), a także Fiat (35%) i Volkswagen (34%). Z drugiej strony, samodzielnej naprawy Toyoty podejmuje się tylko 12% użytkowników tej marki.

"Częściej samodzielnie naprawiamy samochody marek od lat silnie obecnych na naszym rynku, jak FSO czy Fiat. Powodem tego jest na ogół zaawansowany wiek tych samochodów. Oznacza to częstsze usterki, które jednak stosunkowo łatwiej naprawić we własnym zakresie ze względu na prostszą budowę tych pojazdów." - komentuje Magdalena Sawińska  - lider Sektora Badań Rynku Motoryzacyjnego TNS OBOP.

Czytaj także:
Warsztaty nabijają w butelkę (2007-01-26)

Tematy w artykule: kobiety

Podobne wiadomości:

Kobiety i mężczyźni za kierownicą

Kobiety i mężczyźni za kierownicą

Aktualności 2014-09-23

Jakie auta wybierają kobiety?

Jakie auta wybierają kobiety?

Aktualności 2014-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.