mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kobiety lepsze za kółkiem?

Kobiety lepsze za kółkiem?

Według badań przeprowadzonych przez niemieckie firmy DEKRA i ADAC 76,9% kobiet uważa, iż to one jeżdżą lepiej niż mężczyźni.

Mężczyźni okazali się bardziej skromni, tylko 65,1% spośród nich twierdziło, że jeździ lepiej niż płeć piękna. Obie strony były zgodne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, że kobiety jeżdżą bardziej bezpiecznie. Tylko co drugi pan był zdania, że jeździ bardziej bezpiecznie. Z kolei mężczyźni byli jednogłośni, że w ekstremalnych sytuacjach drogowych zachowują się bardziej pewnie niż panie. Obie strony potwierdziły też tezę, iż to panowie częściej prowokują niebezpieczne sytuacje na drogach.

Statystyki przeprowadzone przez ADAC wydają się potwierdzać powyższe badania. Mężczyźni jeżdżą zdecydowanie bardziej ofensywnie, a przez to i ryzykownie. Jeżdżą szybciej, powodują średnio trzy razy więcej wykroczeń drogowych i są cztery razy częściej karani mandatami. "Kobiety zachowują się bardziej defensywnie, unikają ryzyka i nie są sprawcami poważnych wypadków - twierdzi psycholog Franz Schibalski - Za to na ich koncie notuje się więcej błahych wykroczeń".

Różnica między obu płciami odnośnie samochodów jest widoczna także w wynikach innego badania. Większość mężczyzn preferuje wspaniałe auta niż piękne kobiety, za to panie wolałyby pójść na spacer z Robbie Williamsem niż przejechać się Bentleyem. Bez komentarza.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic