mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kobiety są bardziej oszczędnymi kierowcami

Kobiety są bardziej oszczędnymi kierowcami

Kobiety już nie tylko prowadzą lepiej gospodarstwa domowe od mężczyzn ale też lepiej prowadzą sprawy związane z oszczędzaniem pieniędzy przy eksploatacji samochodu.

Kobiety są bardziej oszczędnymi kierowcami
Z przykładem potwierdzającym tą tezę postanowiła zapoznać opinię publiczną jedna z niemieckich agencji ubezpieczeniowych. Według przeprowadzonych przez nią badań wynika, że nasze zachodnie sąsiadki posiadające prawo jazdy znacznie częściej niż mężczyźni porównują ceny paliw na stacjach benzynowych. Wśród płci pięknej robi to 75% ankietowanych kobiet, zaś u mężczyzn 60%.Dodatkowo znacznie więcej uwagi kobiety przywiązują podczas zakupu nowych samochodów z punktu widzenia ich późniejszej eksploatacji, cen napraw i spadku wartości. Tutaj stosunek wśród ankietowanych kierowców wyniósł 63% do 44% na korzyść pań.

Nie inaczej sprawa wygląda w kwestii wyboru korzystniejszej oferty ubezpieczeniowej. Z badań wynika, że około 59% kobiet porównuje kilka propozycji ubezpieczeniowych razem ze sobą w poszukiwaniu tej najbardziej ekonomicznej. W przypadku kierowców zza Odry jest to 53%.
Tematy w artykule: kobiety

Podobne wiadomości:

Mamy prowadzą lepiej od ojców!

auto motor i sport 0000-00-00

Jakie auta wybierają kobiety?

Jakie auta wybierają kobiety?

Aktualności 2014-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross