mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kobiety są bardziej oszczędnymi kierowcami

Kobiety są bardziej oszczędnymi kierowcami

Kobiety już nie tylko prowadzą lepiej gospodarstwa domowe od mężczyzn ale też lepiej prowadzą sprawy związane z oszczędzaniem pieniędzy przy eksploatacji samochodu.

Kobiety są bardziej oszczędnymi kierowcami
Z przykładem potwierdzającym tą tezę postanowiła zapoznać opinię publiczną jedna z niemieckich agencji ubezpieczeniowych. Według przeprowadzonych przez nią badań wynika, że nasze zachodnie sąsiadki posiadające prawo jazdy znacznie częściej niż mężczyźni porównują ceny paliw na stacjach benzynowych. Wśród płci pięknej robi to 75% ankietowanych kobiet, zaś u mężczyzn 60%.Dodatkowo znacznie więcej uwagi kobiety przywiązują podczas zakupu nowych samochodów z punktu widzenia ich późniejszej eksploatacji, cen napraw i spadku wartości. Tutaj stosunek wśród ankietowanych kierowców wyniósł 63% do 44% na korzyść pań.

Nie inaczej sprawa wygląda w kwestii wyboru korzystniejszej oferty ubezpieczeniowej. Z badań wynika, że około 59% kobiet porównuje kilka propozycji ubezpieczeniowych razem ze sobą w poszukiwaniu tej najbardziej ekonomicznej. W przypadku kierowców zza Odry jest to 53%.
Tematy w artykule: kobiety

Podobne wiadomości:

Kobiety i mężczyźni za kierownicą

Kobiety i mężczyźni za kierownicą

Aktualności 2014-09-23

Oto typowe błędy kobiet i mężczyzn za kółkiem

Oto typowe błędy kobiet i mężczyzn za kółkiem

Aktualności 2014-07-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.