mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kobiety są bardziej oszczędnymi kierowcami

Kobiety są bardziej oszczędnymi kierowcami

Kobiety już nie tylko prowadzą lepiej gospodarstwa domowe od mężczyzn ale też lepiej prowadzą sprawy związane z oszczędzaniem pieniędzy przy eksploatacji samochodu.

Kobiety są bardziej oszczędnymi kierowcami
Z przykładem potwierdzającym tą tezę postanowiła zapoznać opinię publiczną jedna z niemieckich agencji ubezpieczeniowych. Według przeprowadzonych przez nią badań wynika, że nasze zachodnie sąsiadki posiadające prawo jazdy znacznie częściej niż mężczyźni porównują ceny paliw na stacjach benzynowych. Wśród płci pięknej robi to 75% ankietowanych kobiet, zaś u mężczyzn 60%.Dodatkowo znacznie więcej uwagi kobiety przywiązują podczas zakupu nowych samochodów z punktu widzenia ich późniejszej eksploatacji, cen napraw i spadku wartości. Tutaj stosunek wśród ankietowanych kierowców wyniósł 63% do 44% na korzyść pań.

Nie inaczej sprawa wygląda w kwestii wyboru korzystniejszej oferty ubezpieczeniowej. Z badań wynika, że około 59% kobiet porównuje kilka propozycji ubezpieczeniowych razem ze sobą w poszukiwaniu tej najbardziej ekonomicznej. W przypadku kierowców zza Odry jest to 53%.
Tematy w artykule: kobiety

Podobne wiadomości:

Kobieta na czele GM. Po raz pierwszy

Kobieta na czele GM. Po raz pierwszy

Aktualności 2013-12-11

Kobiety i mężczyźni za kierownicą

Kobiety i mężczyźni za kierownicą

Aktualności 2014-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.