mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kobiety są bardziej oszczędnymi kierowcami

Kobiety są bardziej oszczędnymi kierowcami

Kobiety już nie tylko prowadzą lepiej gospodarstwa domowe od mężczyzn ale też lepiej prowadzą sprawy związane z oszczędzaniem pieniędzy przy eksploatacji samochodu.

Kobiety są bardziej oszczędnymi kierowcami
Z przykładem potwierdzającym tą tezę postanowiła zapoznać opinię publiczną jedna z niemieckich agencji ubezpieczeniowych. Według przeprowadzonych przez nią badań wynika, że nasze zachodnie sąsiadki posiadające prawo jazdy znacznie częściej niż mężczyźni porównują ceny paliw na stacjach benzynowych. Wśród płci pięknej robi to 75% ankietowanych kobiet, zaś u mężczyzn 60%.Dodatkowo znacznie więcej uwagi kobiety przywiązują podczas zakupu nowych samochodów z punktu widzenia ich późniejszej eksploatacji, cen napraw i spadku wartości. Tutaj stosunek wśród ankietowanych kierowców wyniósł 63% do 44% na korzyść pań.

Nie inaczej sprawa wygląda w kwestii wyboru korzystniejszej oferty ubezpieczeniowej. Z badań wynika, że około 59% kobiet porównuje kilka propozycji ubezpieczeniowych razem ze sobą w poszukiwaniu tej najbardziej ekonomicznej. W przypadku kierowców zza Odry jest to 53%.
Tematy w artykule: kobiety

Podobne wiadomości:

Mamy prowadzą lepiej od ojców!

auto motor i sport 0000-00-00

Paryskie piękności

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.