mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kocha, lubi, szanuje, czyli 500-ka

Kocha, lubi, szanuje, czyli 500-ka

Fiat 500 to świeżo upieczony zdobywca tytułu "Car oh the Year 2008". Nagroda ta to potwierdzenie, że nowa odsłona modelu z upływem kolejnych miesięcy staje się w Europie równie popularna jak jego legendarnego protoplasty pół wieku temu. Skąd bierze się ów popularność? O fenomenie "pięćsetki" pisze w swoim BLOGu czołowy polski dziennikarz motoryzacyjny, Włodzimierz Zientarski.

Kocha, lubi, szanuje, czyli 500-ka

"Wspaniale jest, gdy znajdzie się auto, które się kocha i to nie tylko w chwili zakupu, które się lubi, choć w naszych uczuciach wobec samochodu nie jesteśmy zbyt wylewni, które na dodatek się szanuje. I to nie tylko te, które ma szlachetne pochodzenie a jego styl jak choćby Jaguara czy Bentleya każe traktować je z godnością i powagą. Ile takich aut pojawiło się w historii motoryzacji? I to na dodatek takich aut, które wytrzymały próbę czasu? Chyba, nie było ich wiele. Ale oto pojawił się samochód, który nawiązując do historii pokazał, że auto może żyć bardzo długo i może cieszyć się naszym szacunkiem i miłością. Nazywa się Fiat 500." >>> czytaj dalej

Więcej felietonów Włodzimierza Zientarskiego i innych ekspertów motoryzacyjnych znajdziesz na www.blogkierowcy.pl


Podobne wiadomości:

Fiat 500 po faceliftingu - poprawianie klasyka

Fiat 500 po faceliftingu - poprawianie...

Premiery 2015-07-06

Zielone światło dla Fiata 500X od Abartha?

Zielone światło dla Fiata 500X od Abartha?

Aktualności 2015-08-13

Wygląda na to, że gama modeli Abartha w najbliższym czasie mocno się rozrośnie. Według nieoficjalnych informacji Fiat 500X jest najbliższy odbycia kuracji w warsztacie Abartha. 

Komentuj:

~nk 2007-11-22

istotnie, szczególnie w białym kolorze wydaje się piękny. Ale jego silniki to porażka. Nie jeździłem nim jeszcze więc nie piszę nic o jeździe i wykonaniu wnętrza. Reszta to inf z prasy. Poza tym nie wyobrażam sobie tego autka w "salonach " Fiata, pełnych ludzi umiejących tylko jedno - robić klienta w rolo.

~Paweł 2007-11-21

Piękny...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.