mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kocha, lubi, szanuje, czyli 500-ka

Kocha, lubi, szanuje, czyli 500-ka

Fiat 500 to świeżo upieczony zdobywca tytułu "Car oh the Year 2008". Nagroda ta to potwierdzenie, że nowa odsłona modelu z upływem kolejnych miesięcy staje się w Europie równie popularna jak jego legendarnego protoplasty pół wieku temu. Skąd bierze się ów popularność? O fenomenie "pięćsetki" pisze w swoim BLOGu czołowy polski dziennikarz motoryzacyjny, Włodzimierz Zientarski.

Kocha, lubi, szanuje, czyli 500-ka

"Wspaniale jest, gdy znajdzie się auto, które się kocha i to nie tylko w chwili zakupu, które się lubi, choć w naszych uczuciach wobec samochodu nie jesteśmy zbyt wylewni, które na dodatek się szanuje. I to nie tylko te, które ma szlachetne pochodzenie a jego styl jak choćby Jaguara czy Bentleya każe traktować je z godnością i powagą. Ile takich aut pojawiło się w historii motoryzacji? I to na dodatek takich aut, które wytrzymały próbę czasu? Chyba, nie było ich wiele. Ale oto pojawił się samochód, który nawiązując do historii pokazał, że auto może żyć bardzo długo i może cieszyć się naszym szacunkiem i miłością. Nazywa się Fiat 500." >>> czytaj dalej

Więcej felietonów Włodzimierza Zientarskiego i innych ekspertów motoryzacyjnych znajdziesz na www.blogkierowcy.pl


Podobne wiadomości:

Fiat 500 po faceliftingu - poprawianie klasyka

Fiat 500 po faceliftingu - poprawianie...

Premiery 2015-07-06

Fiat 500X: Zmutowany klasyk

Fiat 500X: Zmutowany klasyk

Testy samochodów 2015-08-13

Komentuj:

~nk 2007-11-22

istotnie, szczególnie w białym kolorze wydaje się piękny. Ale jego silniki to porażka. Nie jeździłem nim jeszcze więc nie piszę nic o jeździe i wykonaniu wnętrza. Reszta to inf z prasy. Poza tym nie wyobrażam sobie tego autka w "salonach " Fiata, pełnych ludzi umiejących tylko jedno - robić klienta w rolo.

~Paweł 2007-11-21

Piękny...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.