mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna Mazda z silnikiem Wankla?

Kolejna Mazda z silnikiem Wankla?

Brytyjskie media donoszą o następcy Mazdy RX-8, który będzie najprawdopodobniej wyposażony w silnik Wankla. 

Kolejna Mazda z silnikiem Wankla?
Od czasu kiedy zakończono żywot Mazdy RX-8 w 2012 co kilka miesięcy pojawiały sie nowe plotki na temat następcy. Wygląda na to, że Mazda RX-9 (nazwa jeszcze niepotwierdzona) będzie również wyposażona w silnik z obrotowym tłokiem. Najprawdopodobniej nowy model pojawi się w 2017 roku. Wtedy przypada pięćdziesiąta rocznica modelu Cosmo Sport, który jako pierwszy był wyposażony w taki silnik.
 
Dotychczas największą bolączka silnika Wankla były ograniczenia konstrukcyjne. Silnik zużywał nie tylko dużą ilość paliwa, ale także oleju. Inżynierowie pracują teraz nad ulepszeniem konstrukcji, a także dołożeniem jej mocy, bez dodawania turbosprężarki. Dzięki wykorzystaniu technologii SkyActiv maksymalna moc takiej jednostki powinna wzrosnąć do 300 KM.

Nowy model będzie dwudrzwiowym coupe z napędem na tył zbudowanym na płycie podłogowej nowej Mazdy MX-5, która pojawi się lada moment. Producent raczej zrezygnuje z rozwiązania znanego z poprzednika, czyli ukrytych drzwiach.
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda RX-8 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda RX-8 silnik Wankla

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.