mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna Mazda z silnikiem Wankla?

Kolejna Mazda z silnikiem Wankla?

Brytyjskie media donoszą o następcy Mazdy RX-8, który będzie najprawdopodobniej wyposażony w silnik Wankla. 

Kolejna Mazda z silnikiem Wankla?
Od czasu kiedy zakończono żywot Mazdy RX-8 w 2012 co kilka miesięcy pojawiały sie nowe plotki na temat następcy. Wygląda na to, że Mazda RX-9 (nazwa jeszcze niepotwierdzona) będzie również wyposażona w silnik z obrotowym tłokiem. Najprawdopodobniej nowy model pojawi się w 2017 roku. Wtedy przypada pięćdziesiąta rocznica modelu Cosmo Sport, który jako pierwszy był wyposażony w taki silnik.
 
Dotychczas największą bolączka silnika Wankla były ograniczenia konstrukcyjne. Silnik zużywał nie tylko dużą ilość paliwa, ale także oleju. Inżynierowie pracują teraz nad ulepszeniem konstrukcji, a także dołożeniem jej mocy, bez dodawania turbosprężarki. Dzięki wykorzystaniu technologii SkyActiv maksymalna moc takiej jednostki powinna wzrosnąć do 300 KM.

Nowy model będzie dwudrzwiowym coupe z napędem na tył zbudowanym na płycie podłogowej nowej Mazdy MX-5, która pojawi się lada moment. Producent raczej zrezygnuje z rozwiązania znanego z poprzednika, czyli ukrytych drzwiach.
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda RX-8 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda RX-8 silnik Wankla

Podobne wiadomości:

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.