mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna dziupla zlikwidowana

Kolejna dziupla zlikwidowana

Wrocławscy policjanci zlikwidowali "dziuplę" samochodową. W sprawie zatrzymano czterech mężczyzn podejrzanych o paserstwo i kradzieże pojazdów. Funkcjonariusze odzyskali skradzionego volkswagena oraz zabezpieczyli części i akcesoria samochodowe od co najmniej kilkudziesięciu aut.

Kolejna dziupla zlikwidowana

Wrocławscy policjanci realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej, zlikwidowali "dziuplę" działającą w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubińskiego. W sprawie tej funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 28-40 lat. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu wrocławskiego i lubińskiego, podejrzani o kradzieże samochodów i paserstwo.

15 czerwca br. policjanci z komisariatu na wrocławskich Krzykach po otrzymanym zgłoszeniu o kradzieży samochodu marki Volkswagen Bora, rozpoczęli poszukiwania skradzionego auta. Prowadząc intensywne działania operacyjne funkcjonariusze wpadli na jego trop. W związku z podejrzeniem, że ta kradzież ma związek z szerszą działalnością przestępczą grupy zajmującej się kradzieżami samochodów, do działań włączyli się także policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej we Wrocławiu.

Ustalenia operacyjne funkcjonariuszy ze specjalnej grupy samochodowej i uzyskany w wyniku prowadzonych działań trop, doprowadziły policjantów do jednej z miejscowości w powiecie lubińskim. Tam policjanci zlikwidowali "dziuplę" samochodową. W wyniku przeprowadzonych działań odzyskano skradzionego volkswagena. Funkcjonariusze zabezpieczyli również części i akcesoria samochodowe z co najmniej kilkudziesięciu aut m.in. Volkswagenów, Audi i Skody. Policjanci zabezpieczyli również urządzenia elektroniczne, służące przestępcom do pokonywania zabezpieczeń samochodowych.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz za przestępstwa, których się dopuścili, w zależności od roli w przestępczym procederze, grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Podobne wiadomości:

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa jazdy

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa...

Finanse i prawo 2017-01-04

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

aaa 2009-06-18

No i w paru okolicznych warsztatach ceny pójdą w górę ;)))) A w innych częściach kraju na giełdach sprzedaje się kradzione części i policja ani skarbówka nie chce się tym zająć. Swoją drogą to kupić też coś z VW to trochę strach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska po raz pierwszy w historii zdobyła prestiżowy tytuł „Importer of the Year" za rok 2016. To najważniejsze wyróżnienie, jakie marka mogła otrzymać z rąk czeskiego producenta samochodów.