mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna fabryka Lexusa

Kolejna fabryka Lexusa

Samochody należącej do Toyoty luksusowej marki Lexus będą teraz wytwarzane w kolejnej japońskiej fabryce.

Uroczysta ceremonia otwarcia fabryki, której koszt wybudowania wyniósł 30 mld jenów, położonej niedaleko miejscowości Miyata miała miejsce dziś (środa). Roczna produkcja modelu Lexus IS, w nowo otwartej fabryce, ma wynieść 30 tysięcy egzemplarzy. Będzie to druga fabryka samochodów marki Lexus w tej samej miejscowości, co ma przyczynić się do obniżenia kosztów związanych m.in. z dostawą materiałów. Łączna powierzchnia produkcyjna obu fabryk wynosi obecnie 410.000 m2.

Toyota Motor Kyushu, wraz z otwarciem kolejnego zakładu, dąży do realizacji celu, jakim jest podwojenie rocznej produkcji do wysokości 430 tys. samochodów. Cel ten ma wzmocnić pozycję marki Lexus poprzez zwiększenie eksportu do Chin oraz na inne rynki azjatyckie, poprzez zlokalizowany niedaleko port morski w Hakata.

Zobacz więcej o marce Lexus

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport