mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna fabryka Valeo w Polsce

Kolejna fabryka Valeo w Polsce

Francuski koncern Valeo, który produkuje podzespoły dla motoryzacji, uruchomi w Chrzanowie (woj. małopolskie) kolejną fabrykę. Wartość inwestycji to 50 mln euro, co pozwoli na stworzenie 500-600 nowych miejsc pracy.

Kolejna fabryka Valeo w Polsce

Nowy zakład będzie położony w Chrzanowie ze względu na bliskość autostrady. Lokalizacja ta umożliwi również zagwarantowanie dostaw dużej ilości systemów oświetleniowych na potrzeby kontraktu, który Valeo wygrała w zeszłym roku. Dzięki temu położeniu firma będzie mogła również być dostawcą elementów oświetleniowych dla innych kluczowych producentów pojazdów w Europie oraz na rynek wtórny.

W związku z planowanym rozpoczęciem działalności projektowej zakład zatrudni zespół kierowniczy w przeważającej mierze składający się z Polaków.

"Z dumą informuję o inwestycji w kolejnych zakładach firmy Valeo w Polsce. Wspomniane zakłady nie tylko sprowadzają łączną sumę inwestycji w tym kraju do kwoty przekraczającej 100 milionów Euro w okresie ostatnich kilku lat, ale jasno wykazują nasze ciągłe zaangażowane w działalność w Europie Wschodniej," powiedział Thierry Morin, Przewodniczący Zarządu firmy Valeo.

Aktualnie firma Valeo zatrudnia w Polsce około 1 700 osób. Pierwszy zakład w Polsce uruchomiła w 1996 roku, a obecnie ma cztery działające zakłady: dwa w Czechowicach; jeden zakład w Zielonce produkujący systemy wycieraczek i jeden w Skawinie produkujący układy chłodzenia silników. Oprócz wyżej wspomnianych zakładów firma Valeo ma w Warszawie jeden ośrodek sprzedaży, który ma za zadanie wspomaganie działań firmy w zakresie rynków wtórnych.

Firma Valeo jest niezależną Grupą przemysłową całkowicie skupiającą się na projektowaniu, produkcji i sprzedaży komponentów, zintegrowanych systemów i modułów do samochodów i ciężarówek. Firma Valeo zajmuje pozycję wśród najlepszych na świecie dostawców dla przemysłu samochodowego. Grupa ta ma 140 zakładów, 54 ośrodki badawczo-rozwojowe, 9 ośrodków dystrybucyjnych, i zatrudnia 69 100 osób w 25 krajach na całym świecie.


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.