mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna frajda dla fanów 4x4

Kolejna frajda dla fanów 4x4

Ponad 50 samochodów i 160 uczestników z całej Polski wzięło udział w zlocie miłośników off-roadu "Road-Show RYTRO 2005", jaki firma RM Filipowicz zorganizowała w miejscowości Rytro, k. Krynicy.

Kolejna frajda dla fanów 4x4

Ponad 50 samochodów i 160 uczestników z całej Polski wzięło udział w zlocie miłośników off-roadu "Road-Show RYTRO 2005", jaki firma RM Filipowicz zorganizowała w miejscowości Rytro, k. Krynicy.
 
Trzydniowa impreza zgromadziła zarówno posiadaczy "terenówek", takich jak Mitsubishi Pajero, Pajero Sport, L-200 czy Kia Sorrento, jak i osoby jeżdżące na co dzień mniejszymi autami z napędem 4x4:  Mitsubishi Outlander, czy Kia Sportage. Choć był to już siódmy zlot miłośników rodzinnego "off-roadu" organizowany przez Marka Filipowicza, to wiele osób pojawiło się w Rytrze po raz pierwszy.
 
"Od 2000 roku nasze spotkania mają charakter rodzinnego wypoczynku z samochodem. Chodzi o dobrą atmosferę i jednocześnie naukę. Wiele osób kupując samochód terenowy lub z napędem na cztery koła nie zdaje sobie sprawy z jego możliwości. A przecież zjechanie z asfaltu, pokonanie leśnych duktów, przejazd po błocie i wjazd w teren, gdzie nigdy nie chciałoby się nam pójść pieszo, daje niesamowitą frajdę. Kierowcy poznają możliwości swoje i samochodu, pod okiem naszych instruktorów uczą się wykorzystywać zalety aut terenowych." – powiedział Marek Filipowicz.
 
Miłośnicy bardziej ekstremalnych przeżyć mogli swoje auta "umoczyć" w błocie, lub wziąć udział w specjalnie przygotowanych próbach na czas. Prawdziwą furorę zrobiła załoga Mitsubishi Outlandera, która w brawurowym stylu przejechała przez błotny odcinek, na którym nawet duże "pajeraki" miały kłopoty z przejazdem.
"Wszystko zależy od kierowcy i tej odrobiny ryzyka. Są małe straty, ale to nic." – stwierdził właściciel, trzymając w ręku urwaną ozdobną rurę od samochodu. Jak istotna jest technika jazdy dowiódł Józek Królak z Sieradza, który swoim Pajero najszybciej pokonał błotnistą, leśną trasę.
 
Spotkanie zorganizowane przez RM Filipowicz stanowiło również zakończenie całorocznego cyklu Mitsubishi Road-Show organizowanego przez MMC Car Poland - głównego importera Mitsubishi w Polsce.

Czytaj także:

Największy zlot fanów Mitsubishi (2005-08-31)

Mitsubishi: Drive Alive (2005-06-06)

Zobacz więcej o marce Mitsubishi
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3