mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna frajda dla fanów 4x4

Kolejna frajda dla fanów 4x4

Ponad 50 samochodów i 160 uczestników z całej Polski wzięło udział w zlocie miłośników off-roadu "Road-Show RYTRO 2005", jaki firma RM Filipowicz zorganizowała w miejscowości Rytro, k. Krynicy.

Kolejna frajda dla fanów 4x4

Ponad 50 samochodów i 160 uczestników z całej Polski wzięło udział w zlocie miłośników off-roadu "Road-Show RYTRO 2005", jaki firma RM Filipowicz zorganizowała w miejscowości Rytro, k. Krynicy.
 
Trzydniowa impreza zgromadziła zarówno posiadaczy "terenówek", takich jak Mitsubishi Pajero, Pajero Sport, L-200 czy Kia Sorrento, jak i osoby jeżdżące na co dzień mniejszymi autami z napędem 4x4:  Mitsubishi Outlander, czy Kia Sportage. Choć był to już siódmy zlot miłośników rodzinnego "off-roadu" organizowany przez Marka Filipowicza, to wiele osób pojawiło się w Rytrze po raz pierwszy.
 
"Od 2000 roku nasze spotkania mają charakter rodzinnego wypoczynku z samochodem. Chodzi o dobrą atmosferę i jednocześnie naukę. Wiele osób kupując samochód terenowy lub z napędem na cztery koła nie zdaje sobie sprawy z jego możliwości. A przecież zjechanie z asfaltu, pokonanie leśnych duktów, przejazd po błocie i wjazd w teren, gdzie nigdy nie chciałoby się nam pójść pieszo, daje niesamowitą frajdę. Kierowcy poznają możliwości swoje i samochodu, pod okiem naszych instruktorów uczą się wykorzystywać zalety aut terenowych." – powiedział Marek Filipowicz.
 
Miłośnicy bardziej ekstremalnych przeżyć mogli swoje auta "umoczyć" w błocie, lub wziąć udział w specjalnie przygotowanych próbach na czas. Prawdziwą furorę zrobiła załoga Mitsubishi Outlandera, która w brawurowym stylu przejechała przez błotny odcinek, na którym nawet duże "pajeraki" miały kłopoty z przejazdem.
"Wszystko zależy od kierowcy i tej odrobiny ryzyka. Są małe straty, ale to nic." – stwierdził właściciel, trzymając w ręku urwaną ozdobną rurę od samochodu. Jak istotna jest technika jazdy dowiódł Józek Królak z Sieradza, który swoim Pajero najszybciej pokonał błotnistą, leśną trasę.
 
Spotkanie zorganizowane przez RM Filipowicz stanowiło również zakończenie całorocznego cyklu Mitsubishi Road-Show organizowanego przez MMC Car Poland - głównego importera Mitsubishi w Polsce.

Czytaj także:

Największy zlot fanów Mitsubishi (2005-08-31)

Mitsubishi: Drive Alive (2005-06-06)

Zobacz więcej o marce Mitsubishi
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.