mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna inwestycja ABB w Łodzi

Kolejna inwestycja ABB w Łodzi

Nawet 75 mln zł zainwestuje firma ABB w budowę i uruchomienie nowej fabryki podzespołów do transformatorów w Łodzi, tworząc przy tym 140 nowych miejsc pracy. ABB planuje zakończyć I etap uruchamiania fabryki pod koniec września 2013 roku. To już drugi zakład koncernu w Łodzi; trzeci znajduje się po sąsiedzku - w Aleksandrowie Łódzkim. W sumie zatrudniają 1,5 tys. ludzi, czyli połowę wszystkich pracowników ABB w Polsce.

Kolejna inwestycja ABB w Łodzi
Związki firmy z Łodzią sięgają 20 lat wstecz, gdy w 1992 roku nabyła ona większość udziałów w tutejszej fabryce transformatorów. W wyborze miasta jako gospodarza kolejnej inwestycji dużą rolę miało centralne położenie Łodzi w odniesieniu do lokalizacji przyszłych odbiorców podzespołów.

Nowy zakład, który szefowie ABB w Polsce nazywają roboczo Europejskim Centrum Produkcji Komponentów, powstanie w sąsiedztwie siedziby firmy przy ul. Aleksandrowskiej i będzie liczył 9 tys. m kw. powierzchni wytwórczej. Koncern zbuduje go jako efektywny energetycznie „zielony budynek”. Przy okazji ABB uzyska dostęp do swoich terenów również z ul. Wersalskiej, znajdującej się na tyłach przyszłej fabryki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini nie zrezygnuje z V12!
Lamborghini nie zrezygnuje z V12!
Coraz więcej producentów ulega modzie na downsizing, zmniejszając liczbę cylindrów i dokładając turbodoładowanie. Lamborghini jest jednym z ostatnich producentów, którzy opierają się trendom, przynajmniej w kwestii flagowego modelu.