mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna inwestycja ABB w Łodzi

Kolejna inwestycja ABB w Łodzi

Nawet 75 mln zł zainwestuje firma ABB w budowę i uruchomienie nowej fabryki podzespołów do transformatorów w Łodzi, tworząc przy tym 140 nowych miejsc pracy. ABB planuje zakończyć I etap uruchamiania fabryki pod koniec września 2013 roku. To już drugi zakład koncernu w Łodzi; trzeci znajduje się po sąsiedzku - w Aleksandrowie Łódzkim. W sumie zatrudniają 1,5 tys. ludzi, czyli połowę wszystkich pracowników ABB w Polsce.

Kolejna inwestycja ABB w Łodzi
Związki firmy z Łodzią sięgają 20 lat wstecz, gdy w 1992 roku nabyła ona większość udziałów w tutejszej fabryce transformatorów. W wyborze miasta jako gospodarza kolejnej inwestycji dużą rolę miało centralne położenie Łodzi w odniesieniu do lokalizacji przyszłych odbiorców podzespołów.

Nowy zakład, który szefowie ABB w Polsce nazywają roboczo Europejskim Centrum Produkcji Komponentów, powstanie w sąsiedztwie siedziby firmy przy ul. Aleksandrowskiej i będzie liczył 9 tys. m kw. powierzchni wytwórczej. Koncern zbuduje go jako efektywny energetycznie „zielony budynek”. Przy okazji ABB uzyska dostęp do swoich terenów również z ul. Wersalskiej, znajdującej się na tyłach przyszłej fabryki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.