mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna inwestycja na Słowacji

Kolejna inwestycja na Słowacji

Wybór Słowacji na miejsce lokalizacji fabryki samochodów przez Hyundaia to nie jedyna strata dla polskiej gospodarki. Rozmowy ze słowackim rządem prowadzi kilka firm oferujących części do samochodów. Na inwestycję zdecydował się już Hyundai Mobis.

Decyzja Hyundaia o wyborze słowackiej Żyliny na miejsce fabryki, w której rocznie ma powstawać 200 tysięcy modeli Kia, przyciągnęła inne firmy z branży motoryzacyjnej do naszych południowych sąsiadów. Jak powiedział rzecznik firmy Hyundai Mobis, oferujących części do aut koreańskich marek i należącej podobnie jak Kia do koncernu Hyundai Motor, firma ta podąża w każde miejsce, gdzie wytwarzane są te marki.

Hyundai Mobis zamierza wybudować do 2006 roku własną fabrykę w pobliżu miejsca lokalizacji, gdzie będą produkowane samochody przez Koreańczyków. Wstępnie na inwestycję firma zamierza przeznaczyć 130 milionów euro.

Jak widać przegrana batalia o Hyundaia przynosi kolejne niekorzystne dla nas decyzje potencjalnych inwestorów. Hyundai Mobis jest tego pierwszym efektem, jednak zgodnie z deklaracjami Romana Kuruca szefa słowackiej agencji ds. inwestycji rozmowy są prowadzone jeszcze conajmniej z kilkoma firmami.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.