mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna kobieta mierzy w F1

Kolejna kobieta mierzy w F1

Po Amerykance Danice Patrick, kolejna kobieta jest wiązana ze startami w Formule 1. Maria de Villota, który odbyła jazdy testowe w Le Castellet bolidem Renault twierdzi, że widzi szansę na regularne starty w mistrzostwach świata F1.

Kolejna kobieta mierzy w F1
Maria de Villota chciałaby jeździć tam, gdzie niegdyś jej ojcec - czyli w Formule 1. Emilio de Villota w roku 1977 zaliczył dwa starty w królowej motosportu. 34 lata później zamierza wspierać swoją córkę w drodze do Formuły 1. Pierwszy krok we właściwym kierunku 31-letnia Hiszpanka uczyniła w sierpniu tego roku, kiedy na południu Francji w Le Castellet zaliczyła testy w bolidzie Formuły 1 Renault. Na początku października ponownie powróciła do kokpitu w ramach World Series by Renault, gdzie jeździła na torze w Barcelonie.

Od tego czasu de Villota coraz mocniej wierzy w możliwość startów w Formule 1. Być może już od przyszłego roku. "Pierwsze testy przebiegły tak dobrze, że dostałam szansę na kolejne starty" - mówi zawodniczka. Starty w Superleague obok byłych kierowców F1 - Antonio Pizzoni i Enrique Bernoldiego, pozwoliły jak twierdzi 31-latka, zebrać sporo doświadczenia. "Muszę popracować bardziej nad swoją kondycją. Ale jako sportowiec i kierowca wiem, że dzięki ciężkiemu treningowi i zdobyciu większego doświadczenia mam ogromną nadzieję na to, że uda mi się zrealizować cel jakim jest Formuła 1" - dodała na zakończenie Maria de Villota.
Tematy w artykule: kobiety F1 María de Villota

Podobne wiadomości:

"Jaś Fasola" sprzedał swojego McLarena F1

Samochody luksusowe 2015-06-10

Świat oczami kierowcy F1 (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.