mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna marka bankrutuje

Kolejna marka bankrutuje

Niemiecka firma Melkus ogłosiła bankructwo. Takie informacje napływają do nas z Niemiec. To kolejny niszowy producent, który stoi nad przepaścią.

Kolejna marka bankrutuje
Sześć lat temu wnuczek założyciela firmy Melkus, Sepp wskrzesił firmę, która budowała oryginalnego Melkusa w latach 1969-1980. Po ponownym pojawieniu się na rynku firma Melkus zakładała produkcje 25 sztuk aut rocznie. Cena jednego egzemplarza miała oscylować w okolicach kwoty 115 tys. euro.

Pod maską modelu RS2000 miał pracować silnik turbodoładowany 1.8 litra o mocy 270 KM konstrukcji Toyoty. Niemiecki producent rozważał także zastosowanie jednostki 325-konnej o pojemności 2.0 litra wspomaganej również turbosprężarką.

Auto miało bazować na Lotusie Elise, jednak problemy ekonomiczne w świecie motoryzacji przerosły firmę i niestety, ale musiała ogłosić upadłość. Podzieliła los Artegi, która również kilka tygodni temu ogłosiła bankructwo. Nie wiadomo, ile egzemplarzy do tej pory wyprodukował Melkus.

Melkus podobnie jak i Artega nie poddaje się i szuka inwestorów, którzy pomogliby firmie podnieść się z kolan. Trzymajmy zatem kciuki by obu firmom udało się stanąć na nogi.


Tematy w artykule: Melkus bankructwo

Podobne wiadomości:

Saab jednak uratowany!

Saab jednak uratowany!

Aktualności 2010-01-27

General Motors już po kryzysie

General Motors już po kryzysie

Aktualności 2010-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.