mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna marka bankrutuje

Kolejna marka bankrutuje

Niemiecka firma Melkus ogłosiła bankructwo. Takie informacje napływają do nas z Niemiec. To kolejny niszowy producent, który stoi nad przepaścią.

Kolejna marka bankrutuje
Sześć lat temu wnuczek założyciela firmy Melkus, Sepp wskrzesił firmę, która budowała oryginalnego Melkusa w latach 1969-1980. Po ponownym pojawieniu się na rynku firma Melkus zakładała produkcje 25 sztuk aut rocznie. Cena jednego egzemplarza miała oscylować w okolicach kwoty 115 tys. euro.

Pod maską modelu RS2000 miał pracować silnik turbodoładowany 1.8 litra o mocy 270 KM konstrukcji Toyoty. Niemiecki producent rozważał także zastosowanie jednostki 325-konnej o pojemności 2.0 litra wspomaganej również turbosprężarką.

Auto miało bazować na Lotusie Elise, jednak problemy ekonomiczne w świecie motoryzacji przerosły firmę i niestety, ale musiała ogłosić upadłość. Podzieliła los Artegi, która również kilka tygodni temu ogłosiła bankructwo. Nie wiadomo, ile egzemplarzy do tej pory wyprodukował Melkus.

Melkus podobnie jak i Artega nie poddaje się i szuka inwestorów, którzy pomogliby firmie podnieść się z kolan. Trzymajmy zatem kciuki by obu firmom udało się stanąć na nogi.


Tematy w artykule: Melkus bankructwo

Podobne wiadomości:

Saab rezygnuje z targów we Frankfurcie

Saab rezygnuje z targów we Frankfurcie

Aktualności 2011-08-17

General Motors już po kryzysie

General Motors już po kryzysie

Aktualności 2010-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech