mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna marka bankrutuje

Kolejna marka bankrutuje

Niemiecka firma Melkus ogłosiła bankructwo. Takie informacje napływają do nas z Niemiec. To kolejny niszowy producent, który stoi nad przepaścią.

Kolejna marka bankrutuje
Sześć lat temu wnuczek założyciela firmy Melkus, Sepp wskrzesił firmę, która budowała oryginalnego Melkusa w latach 1969-1980. Po ponownym pojawieniu się na rynku firma Melkus zakładała produkcje 25 sztuk aut rocznie. Cena jednego egzemplarza miała oscylować w okolicach kwoty 115 tys. euro.

Pod maską modelu RS2000 miał pracować silnik turbodoładowany 1.8 litra o mocy 270 KM konstrukcji Toyoty. Niemiecki producent rozważał także zastosowanie jednostki 325-konnej o pojemności 2.0 litra wspomaganej również turbosprężarką.

Auto miało bazować na Lotusie Elise, jednak problemy ekonomiczne w świecie motoryzacji przerosły firmę i niestety, ale musiała ogłosić upadłość. Podzieliła los Artegi, która również kilka tygodni temu ogłosiła bankructwo. Nie wiadomo, ile egzemplarzy do tej pory wyprodukował Melkus.

Melkus podobnie jak i Artega nie poddaje się i szuka inwestorów, którzy pomogliby firmie podnieść się z kolan. Trzymajmy zatem kciuki by obu firmom udało się stanąć na nogi.


Tematy w artykule: Melkus bankructwo

Podobne wiadomości:

"Zamkniemy Saaba..."

Aktualności 2010-01-12

Saab jednak uratowany!

Saab jednak uratowany!

Aktualności 2010-01-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles Lexus zaprezentował nową wersję modelu RX z literką "L".  Pod przedłużonym nadwoziem ukryły się trzy rzędy foteli.