mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna nagroda nowej Corsy

Kolejna nagroda nowej Corsy

Opel Corsa staje się powoli prawdziwym kolekcjonerem nagród i tytułów. Tym razem czwarta generacja niemieckiego małego auta zdobyła tytuł Samochodu Roku 2007 przyznawany przez brytyjski magazyn "What Car?".

Kolejna nagroda nowej Corsy

Corsa wyprzedziła 14 konkurentów i zdobyła nagrodę, którą można dopisać do coraz dłuższej listy europejskich wyróżnień. Obok przestronności, dopracowania szczegółów, wysokiej wartości i doskonałego wykonania do ostatniego zwyciśstwa przyczyniły się także zalety Corsy w dziedzinie bezpieczeństwa, ekologii oraz doskonały wygląd czwartej generacji tego modelu. "Corsa równie dobrze jexdzi, jak wyglada. Najbardziej spodobała nam się jej kompletność – przemówi ona z pewnością do wszystkich wielbicieli segmentu supermini. Dla nas to zdecydowanie najlepszy samochód spośród tych, które mieliśmy przyjemność testować w ciągu ostatnich 12 miesięcy" – powiedział Steve Fowler, Redaktor Grupy "What Car?".

Zobacz galerię zdjęć Opla Corsy

Coraz dłuższa lista nagród Corsy obejmuje już takie wyróżnienia jak: najlepszy mały samochód wg ADAC "Gelber Engel 2007" w Niemczech, "Samochód Rodzinny Roku" w kategorii cenowej do 14.500 euro Flamandzkiego Stowarzyszenia Samochodowego w Belgii czy nagroda "Autobest 2007", najważniejsze trofeum motoryzacyjne w Europie Środkowej i Wschodniej. Ponadto ponad 140 niemieckich, austriackich i szwajcarskich dziennikarzy motoryzacyjnych przyznało nowej Corsie tytuł "Top Car 2007".

Krajowe wydania magazynu "Autobild" w Polsce, Serbii i Chorwacji uhonorowały nową Corsę tytułem "Samochodu Numer 1". W Rumunii i Chorwacji dwa stowarzyszenia motoryzacyjne wybrały Corsę "Samochodem Roku", zaś krajowe stowarzyszenie motoryzacyjne w Chorwacji przyznało Corsie dodatkową nagrodę "Złotej Kierownicy". "Samochodem Roku" Corsa została także okrzyknięta w Serbii.

Czytaj także:
Najmocniejsza Corsa w historii (2007-01-03)

Zobacz więcej o modelu Opel Corsa

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Corsa
Opel Corsa
Cena podstawowa już od: 42 500 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Corsa Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Corsa

Podobne wiadomości:

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.