Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna nagroda nowej Corsy

Kolejna nagroda nowej Corsy

Opel Corsa staje się powoli prawdziwym kolekcjonerem nagród i tytułów. Tym razem czwarta generacja niemieckiego małego auta zdobyła tytuł Samochodu Roku 2007 przyznawany przez brytyjski magazyn "What Car?".

Kolejna nagroda nowej Corsy

Corsa wyprzedziła 14 konkurentów i zdobyła nagrodę, którą można dopisać do coraz dłuższej listy europejskich wyróżnień. Obok przestronności, dopracowania szczegółów, wysokiej wartości i doskonałego wykonania do ostatniego zwyciśstwa przyczyniły się także zalety Corsy w dziedzinie bezpieczeństwa, ekologii oraz doskonały wygląd czwartej generacji tego modelu. "Corsa równie dobrze jexdzi, jak wyglada. Najbardziej spodobała nam się jej kompletność – przemówi ona z pewnością do wszystkich wielbicieli segmentu supermini. Dla nas to zdecydowanie najlepszy samochód spośród tych, które mieliśmy przyjemność testować w ciągu ostatnich 12 miesięcy" – powiedział Steve Fowler, Redaktor Grupy "What Car?".

Zobacz galerię zdjęć Opla Corsy

Coraz dłuższa lista nagród Corsy obejmuje już takie wyróżnienia jak: najlepszy mały samochód wg ADAC "Gelber Engel 2007" w Niemczech, "Samochód Rodzinny Roku" w kategorii cenowej do 14.500 euro Flamandzkiego Stowarzyszenia Samochodowego w Belgii czy nagroda "Autobest 2007", najważniejsze trofeum motoryzacyjne w Europie Środkowej i Wschodniej. Ponadto ponad 140 niemieckich, austriackich i szwajcarskich dziennikarzy motoryzacyjnych przyznało nowej Corsie tytuł "Top Car 2007".

Krajowe wydania magazynu "Autobild" w Polsce, Serbii i Chorwacji uhonorowały nową Corsę tytułem "Samochodu Numer 1". W Rumunii i Chorwacji dwa stowarzyszenia motoryzacyjne wybrały Corsę "Samochodem Roku", zaś krajowe stowarzyszenie motoryzacyjne w Chorwacji przyznało Corsie dodatkową nagrodę "Złotej Kierownicy". "Samochodem Roku" Corsa została także okrzyknięta w Serbii.

Czytaj także:
Najmocniejsza Corsa w historii (2007-01-03)

Zobacz więcej o modelu Opel Corsa

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Corsa
Opel Corsa
Cena podstawowa już od: 41 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Corsa Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Corsa

Podobne wiadomości:

Opel Cascada - nowa wersja zamiast face liftingu

Opel Cascada - nowa wersja zamiast face...

Aktualności 2016-09-19

Opel Karl Rocks zadebiutuje w Paryżu

Opel Karl Rocks zadebiutuje w Paryżu

Premiery 2016-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.