mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna ofiara wadliwych poduszek powietrznych

Kolejna ofiara wadliwych poduszek powietrznych

Takata jest obwiniana za śmierć 17-latki z USA, która zginęła w wypadku w Teksasie. To 10 ofiara śmiertelna łączona z głośną aferę związaną z poduszkami powietrznymi japońskiej marki.

Kolejna ofiara wadliwych poduszek powietrznych
W zeszłym roku "wybuchła" afera związana z wadliwie działającymi modułami poduszek powietrznych firmy Takata, które miały trafić aż do ok. 50 mln samochodów na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych może poruszać się ponad 30 mln samochodów z wadliwymi poduszkami powietrza.

31 marca nastolatka kierująca swoją Hondą Civic z roku 2002 uderzyła w tył Hondy CR-V, która chciała skręcić w lewo. Samochód był na liście aut, które zostały objęte akcją serwisową. Podczas uderzenia wystrzelona poduszka została rozcięta przez odłamek. Ten dodatkowo rozciął tętnicę 17-latki. Kobieta zmarła mimo zapiętych pasów i niewielkiej prędkości, z którą poruszało się jej auto w momencie uderzenia. "Każdy powinien wyjść z tego cało", skomentował dla agencji Reuters Danny Beckwith z biura Szeryfa Ford Bend County.

W całym zdarzeniu najsmutniejsze jest to, że można było uniknąć tego wypadku. Właścicielka samochodu dostawała kilkukrotne przypomnienia o konieczności stawienia się w serwisie na naprawę wadliwej poduszki. Amerykańska organizacja czuwając nad bezpieczeństwem na drogach (NHTSA) wzywa producentów do jeszcze prężniejszego działania w kwestii naprawy wadliwych poduszek powietrznych. Miejmy nadzieję, że to ostatnia ofiara śmiertelna związana z wadliwymi airbagami.
Tematy w artykule: poduszka powietrzna airbag Takata

Podobne wiadomości:

Takata wymieni 40 mln poduszek

Takata wymieni 40 mln poduszek

Aktualności 2016-05-05

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Długi weekend na drogach - było bezpieczniej
Długi weekend na drogach - było bezpieczniej
Za nami kolejny długi weekend. Od środy do niedzieli na drogach w Polsce doszło do 439 wypadków, zginęły 32 osoby, a 574 było rannych. Policjanci zatrzymali w tym czasie 1721 nietrzeźwych kierowców.