mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna oznaka kryzysu

Kolejna oznaka kryzysu

Nie tylko słabsza sprzedaż, czy nawet widmo bankructwa niektórych koncernów świadczą o tym, że w motoryzacji źle się dzieje. Nissan ogłosił, iż ze względu na trudną sytuację finansową nie weźmie udziału w styczniowych targach w Detroit. A nie jest jedynym producentem, który podjął tak radykalną decyzję.

Kolejna oznaka kryzysu
Wcześniej z udziału w największej imprezie branżowej za oceanem, która rangą porównywalna jest do największych salonów samochodowych w Europie, zrezygnowały już takie firmy jak Mitsubishi, Suzuki, Land Rover, Rolls-Royce, Porsche oraz Ferrari. Rezygnacja Nissana, a co za tym idzie również nieobecność marki Infiniti, to jednak największy jak dotąd policzek dla organizatorów wystawy w Detroit. To również spore zaskoczenie. Rynek amerykański jest bowiem dość ważnym rynkiem dla japońskiego koncernu, nie tylko ze względu na sporą sprzedaż, ale i na miejsce produkcji swoich modeli. Tym bardziej, że jeszcze na początku tego tygodnia zarówno Nissan, jak i Infiniti były obecne na oficjalnej liście wystawców, jacy pojawią się w Detroit.

W wydanym oświadczeniu władze amerykańskiego oddziału Nissana swoją decyzję motywowały przede wszystkim trudną sytuacją w branży motoryzacyjnej na amerykańskim rynku. Poza tym, najważniejsze nowości, jakie w przyszłym roku pojawią się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych (Nissan 370Z i Cube oraz Infiniti G37 Cabrio) zostały właśnie zaprezentowane na trwającej jeszcze wystawie w Los Angeles.

Oczywiście nie można też pominąć sporych kosztów, jakie niesie ze sobą udział w tak dużej wystawie jak targi NAIAS w Detroit. Wprawdzie japoński koncern nie zdradził, ile dokładnie zaoszczędzi dzięki wycofaniu się z udziału w targach, ale jest to z pewnością dość znaczna kwota, która ma zostać zainwestowana w inne działania marketingowe.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan NAIAS

Podobne wiadomości:

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.