mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna oznaka kryzysu

Kolejna oznaka kryzysu

Nie tylko słabsza sprzedaż, czy nawet widmo bankructwa niektórych koncernów świadczą o tym, że w motoryzacji źle się dzieje. Nissan ogłosił, iż ze względu na trudną sytuację finansową nie weźmie udziału w styczniowych targach w Detroit. A nie jest jedynym producentem, który podjął tak radykalną decyzję.

Kolejna oznaka kryzysu
Wcześniej z udziału w największej imprezie branżowej za oceanem, która rangą porównywalna jest do największych salonów samochodowych w Europie, zrezygnowały już takie firmy jak Mitsubishi, Suzuki, Land Rover, Rolls-Royce, Porsche oraz Ferrari. Rezygnacja Nissana, a co za tym idzie również nieobecność marki Infiniti, to jednak największy jak dotąd policzek dla organizatorów wystawy w Detroit. To również spore zaskoczenie. Rynek amerykański jest bowiem dość ważnym rynkiem dla japońskiego koncernu, nie tylko ze względu na sporą sprzedaż, ale i na miejsce produkcji swoich modeli. Tym bardziej, że jeszcze na początku tego tygodnia zarówno Nissan, jak i Infiniti były obecne na oficjalnej liście wystawców, jacy pojawią się w Detroit.

W wydanym oświadczeniu władze amerykańskiego oddziału Nissana swoją decyzję motywowały przede wszystkim trudną sytuacją w branży motoryzacyjnej na amerykańskim rynku. Poza tym, najważniejsze nowości, jakie w przyszłym roku pojawią się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych (Nissan 370Z i Cube oraz Infiniti G37 Cabrio) zostały właśnie zaprezentowane na trwającej jeszcze wystawie w Los Angeles.

Oczywiście nie można też pominąć sporych kosztów, jakie niesie ze sobą udział w tak dużej wystawie jak targi NAIAS w Detroit. Wprawdzie japoński koncern nie zdradził, ile dokładnie zaoszczędzi dzięki wycofaniu się z udziału w targach, ale jest to z pewnością dość znaczna kwota, która ma zostać zainwestowana w inne działania marketingowe.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan NAIAS

Podobne wiadomości:

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane...

Premiery 2017-09-14

Nowy Soul w Detroit

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross