mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna porażka Polski

Kolejna porażka Polski

Niestety, po bolesnych porażkach naszych piłkarzy na trwających właśnie Mistrzostwach Europy musimy przełknąć kolejną gorzką pigułkę, tym razem na polu inwestycji motoryzacyjnych. Daimler ogłosił właśnie, iż nowa fabryka koncernu powstanie nie w Polsce, a na Węgrzech.

Kolejna porażka Polski
Potwierdziły się tym samym ostatnie doniesienia, iż poza głównymi kandydatami do tej inwestycji, jakimi według mediów były Rumunia i właśnie Polska, niemiecki koncern cały czas rozpatrywał także i inne możliwości lokalizacji swojej fabryki w tym regionie Europy.

Ostatecznie wybór padł na Węgry, a dokładniej położoną w centralnej części kraju miejscowość Kecskemét (80 km na południowy wschód od Budapesztu). Mercedes-Benz zainwestuje tam 800 mln i stworzy 2500 nowych miejsc pracy.

Co ciekawe, na Węgrzech mogą, ale nie muszą być produkowane nowe generacje modeli A- i B-klasa. Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG i szef działu Mercedes-Benz Cars, zapowiedział bowiem, iż już wkrótce rozszerzona zostanie oferta w segmencie samochodów kompaktowych o dwie kolejne propozycje. W niedalekiej przyszłości 4 modele z tego segmentu rynkowego będą wytwarzane w niemieckiej fabryce w Rastatt (doinwestowana zostanie ona kwotą 600 mln euro) oraz właśnie na Węgrzech.

"W bardzo konkurencyjnym segmencie aut kompaktowych Mercedes zaoferuje wkrótce jeszcze bardziej fascynujące produkty, które będą posiadały wszystkie charakterystyczne dla marki przymioty jak komfort i bezpieczeństwo. Poza tym chcemy wejść na nowe rynki i w nowe regiony" - powiedział Dieter Zetsche.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Mercedes SLK - Bilet na koncert

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes SLK zmienia wizerunek - nowy model nie przypomina już potulnego kabriolecika, lecz drapieżne zwierzę w stylu SLR-a.

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Komentuj:

~Były wyborca PO 2008-06-21

To są właśnie koszta państwa socjalistycznego.Sierp i młot to nowe symbole opiekuńczej U.E.....

~mrsedes 2008-06-19

Hi Dynio, NIE TY JEDEN, Była jeszcze Pani z Lublina i kilka innych. Miałem nówkę C-klasse 220cdi nówka z 2003 za 175kzł - totalny szmelc, składak na placu celnym pod W-wą , wyposażenie inne niż zapłacono, miał - 43-usterki, NON-STOP komputer nadawał "VISIT WORKSHOP", lakier zanikał, silnik był głośniejszy niż czołg z demobilu afgańskiego, po roku zabrali złom do muzeum!!!

~Jacek 2008-06-19

Dzieje się notorycznie, bo pewnie inwestorzy kalkulują koszty. Nie tylko koszty inwestycji ale i koszty pracy, koszty utrzymania fabryki w ruchu. A do tych kosztów zaliczyć trzeba utrzymanie polskich chlopów poprzez płacenie za nich składek na ubezpieczenie społeczne, coraz gorsza opieka medyczna spowodowana masową emigracją medyków zwłaszcza tych młodych, kłopoty z transportem bo trwa nieudolność w budowie autostrad. Bo w końcu rząd, niezbyt bogatego kraju decyduje się wydawać olbrzymie pieniądze na cele nie będące pierwszą potrzebą Polaków. Bo obiecuje się cuda a potem prowadzi działania zachowawcze aby zbytnio nie narazić się przed wyborami prezydenckimi. Bo otrzymanie władzy nie wystarcza, trzeba sięgnąć po dalszą. KIedy wreszcie społeczeństwo zacznie rozliczać tych ktorym zaufało? Brakuje okulistów, onkologów, nauczycieli traktuje się z góry. Czas by kolejne rządy zaczęły dbać o "utrzymanie ruchu" w fabryce ktora nazywa się POLSKA

~dynio 2008-06-19

mamy Aklase z 2001 od nowosci najwiekszy blad mego zycia w zakupie wydane w bloto 77tys zl .....

~poganin 2008-06-19

W Polsce oczekujemy na budowę krzyży i bunkrów sekt - po co nam jakiś Mercedes. Nam krzaki a nie autostrady potrzebne na pielgrzymnki, tak było za naszych przodków i tak ma pozostać!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.