mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna potężna akcja serwisowa Toyoty

Kolejna potężna akcja serwisowa Toyoty

760 tysięcy egzemplarzy Toyoty RAV4, do tego 18 tysięcy Lexusów HS 250h - Toyota ogłosiła kolejną dużą kampanię serwisową, która jednak ma obejmować tylko rynek amerykański.

Kolejna potężna akcja serwisowa Toyoty
Ewentualna awaria może być związana z nieprawidłowym dokręceniem śruby wahacza tylnego koła. Przy czym, jak zapewnia japoński koncern, usterka ta nie jest wynikiem błędu na linii produkcyjnej bądź wadliwego komponentu, a błędnego serwisowania. Dlatego też, jeśli nie była wykonywana żadna naprawa w okolicach tylnego wahacza, bądź nie regulowano też geometrii tylnego koła nie ma ryzyka wystąpienia powyższej usterki. Japoński koncern pracuje nad rozwiązaniem, które ryzyko potencjalnego awarii wyeliminuje całkowicie.

Na rynku amerykańskim akcją serwisową objęte zostaną modele RAV4 wyprodukowane pomiędzy 2006 a początkiem 2011 roku, zaś w przypadku Lexusa HS 250h zagrożone są roczniki 2010.

Nie wiadomo jak dotąd, czy kampania serwisowa obejmie też swoim zasięgiem modele dostępne w sprzedaży w Europie. Chociaż nikt nie zgłaszał takich problemów, polski oddział Toyoty będzie chciał przeprowadzić kampanię prewencyjną. Bezpłatnie sprawdzona zostanie śruba, a w razie wykrycia jakichś nieprawidłowości usterka zostanie naprawiona również nieodpłatnie.

Przedstawiciele Toyoty zapewniają, że zarówno w USA, jak i w krajach europejskich akcja nie ma na celu wycofania pojazdów z rynku.

Od 2009 roku Toyota wezwała do naprawy łącznie 12 milionów swoich samochodów, głównie na rynku amerykańskim. Problemy dotyczyły przede wszystkim układu hamulcowego oraz samoczynnie przyspieszających aut. W obu przypadkach, po przeprowadzonych niezależnych śledztwach, okazało się, że powyższe zarzuty były bezpodstawne.

Podobne wiadomości:

Lexus UX - premiera w Genewie

Lexus UX - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-02

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Aktualności 2017-08-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.