mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne F-Cell DaimlerChrysler na drogach

Kolejne F-Cell DaimlerChrysler na drogach

Znany z działań na rzecz propagowania alternatywnych źródeł energii elektrycznej zakład usług komunalnych w Sacramento (SMUD) poszerzył krąg swych zainteresowań o problematykę ogniw paliwowych.

W związku ze sponsorowanym przez amerykańskie Ministerstwo Energii (DOE) programem praktycznego zastosowania paliw wodorowych (Hydrogen Learing Demonstration Project), DaimlerChrysler przekazał użytkownikom w Kalifornii i Michigan już 17 pojazdów napędzanych energią ogniw paliwowych, a kolejne dostawy spodziewane są wkrótce.

Wspierając program federalny FreedomCAR & Vehicle Technologies – SMUD, DaimlerChrysler i BP zamierzają wspólnie prowadzić badania eksploatacyjne pojazdów napędzanych energią ogniw wodorowych. Będą one użytkowane przez SMUD m.in. do przewozu osób niepełnosprawnych i częstych jazd miejskich – jako istotny element prac rozwojowych w dziedzinie alternatywnych środków transportu o zerowej emisji spalin.
 
DaimlerChryslera rozporządza największą liczbą samochodów napędzanych ogniwami paliwowymi na świecie. Pojazdy F-Cell użytkowane przez SMUD to tylko niewielka część floty ponad 100 tego typu pojazdów, jakie na drogach świata DaimlerChrysler eksploatuje sam i udostępnia swym partnerom. Gromadzone w ten sposób dane stanowią istotny wkład do wspomnianego programu praktycznego zastosowania paliw wodorowych Ministerstwa Energii USA.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zadeklarował kilka dni temu, że ostatni odcinek trasy ekspresowej S3 powstanie do 2023 roku. Chodzi o fragment, który połączy Bolków z czeską granicą w Lubawce.