Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne Solarisy dla Warszawy

Kolejne Solarisy dla Warszawy

W warszawskim ratuszu Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Prezes Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie Mieczysław Magierski podpisali z przedstawicielami firmy Solaris Bus & Coach S.A. umowę na dostawę 150 autobusów miejskich marki Solaris Urbino.

Kolejne Solarisy dla Warszawy
Kontrakt wart 168 milionów złotych dotyczy zakupu 80 sztuk autobusów przegubowych Solaris Urbino 18 i 70 sztuk autobusów 12-metrowych Solaris Urbino 12. Zgodnie z umową wszystkie autobusy zostaną wyprodukowane i dostarczone do Warszawy do połowy stycznia 2009 roku.

- Do tej pory po ulicach Warszawy jeździ ponad 600 autobusów wyprodukowanych w naszej fabryce. Kolejnych 150 pojazdów, które zostaną dostarczone do Warszawy, sprawia że marka Solaris jest najliczniej reprezentowaną w taborze MZA. Jesteśmy dumni z faktu, że mieszkańcy Warszawy podróżują autobusami skonstruowanymi i wyprodukowanymi w Polsce w podpoznańskiej fabryce Solarisa. Mamy nadzieję, że w kolejnych przetargach ogłaszanych przez MZA będziemy mieli okazję zaoferować autobusy Solaris z napędem hybrydowym, które dzisiaj jeżdżą już w Niemczech i Szwajcarii i zostały zamówione również przez MPK Poznań. - powiedziała Solange Olszewska wiceprezes Solaris Bus & Coach S.A.

Solarisy zakupione przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie, to autobusy w pełni niskopodłogowe z dodatkową funkcją przyklęku, która umożliwia łatwe wsiadanie i wysiadanie z pojazdu w szczególności osobom starszym i osobom niepełnosprawnym. Wszystkie pojazdy, będą posiadać klimatyzację zarówno w kabinie kierowcy, jak i w przestrzeni pasażerskiej. Dla podniesienia bezpieczeństwa podróżujących w autobusach zostanie zamontowany system monitoringu, który będzie rejestrować obraz z wnętrza autobusu, jak również to co się dzieje na drodze. Solarisy dla Warszawy będą napędzane silnikami diesla marki DAF, spełniającymi rygorystyczną normę emisji spalin euro 4.

Solarisy Urbino 12 będą mogły przewieźć 27 pasażerów na miejscach siedzących i 65 pasażerów na miejscach stojących. Natomiast w przegubowych Solarisach Urbino 18 będzie mogło podróżować jednorazowo 42 pasażerów na miejscach siedzących i 121 pasażerów na miejscach stojących.

Podobne wiadomości:

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-26

Elektryczny Solaris zdobyła  nagrodę „Bus of the Year”!

Elektryczny Solaris zdobyła nagrodę „Bus of...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj