mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne Solarisy dla Warszawy

Kolejne Solarisy dla Warszawy

W warszawskim ratuszu Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Prezes Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie Mieczysław Magierski podpisali z przedstawicielami firmy Solaris Bus & Coach S.A. umowę na dostawę 150 autobusów miejskich marki Solaris Urbino.

Kolejne Solarisy dla Warszawy
Kontrakt wart 168 milionów złotych dotyczy zakupu 80 sztuk autobusów przegubowych Solaris Urbino 18 i 70 sztuk autobusów 12-metrowych Solaris Urbino 12. Zgodnie z umową wszystkie autobusy zostaną wyprodukowane i dostarczone do Warszawy do połowy stycznia 2009 roku.

- Do tej pory po ulicach Warszawy jeździ ponad 600 autobusów wyprodukowanych w naszej fabryce. Kolejnych 150 pojazdów, które zostaną dostarczone do Warszawy, sprawia że marka Solaris jest najliczniej reprezentowaną w taborze MZA. Jesteśmy dumni z faktu, że mieszkańcy Warszawy podróżują autobusami skonstruowanymi i wyprodukowanymi w Polsce w podpoznańskiej fabryce Solarisa. Mamy nadzieję, że w kolejnych przetargach ogłaszanych przez MZA będziemy mieli okazję zaoferować autobusy Solaris z napędem hybrydowym, które dzisiaj jeżdżą już w Niemczech i Szwajcarii i zostały zamówione również przez MPK Poznań. - powiedziała Solange Olszewska wiceprezes Solaris Bus & Coach S.A.

Solarisy zakupione przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie, to autobusy w pełni niskopodłogowe z dodatkową funkcją przyklęku, która umożliwia łatwe wsiadanie i wysiadanie z pojazdu w szczególności osobom starszym i osobom niepełnosprawnym. Wszystkie pojazdy, będą posiadać klimatyzację zarówno w kabinie kierowcy, jak i w przestrzeni pasażerskiej. Dla podniesienia bezpieczeństwa podróżujących w autobusach zostanie zamontowany system monitoringu, który będzie rejestrować obraz z wnętrza autobusu, jak również to co się dzieje na drodze. Solarisy dla Warszawy będą napędzane silnikami diesla marki DAF, spełniającymi rygorystyczną normę emisji spalin euro 4.

Solarisy Urbino 12 będą mogły przewieźć 27 pasażerów na miejscach siedzących i 65 pasażerów na miejscach stojących. Natomiast w przegubowych Solarisach Urbino 18 będzie mogło podróżować jednorazowo 42 pasażerów na miejscach siedzących i 121 pasażerów na miejscach stojących.

Podobne wiadomości:

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Aktualności 2017-05-09

Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla Rygi

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla...

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji
Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji
Pierwsze egzemplarze Hondy Civic Type R nowej generacji już schodzą z taśmy produkcyjnej, a tymczasem samochód zdążył już pobić rekord toru Nurburgring pozostawiając w tyle najszybszego Golfa w historii.