mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne akcje serwisowe Toyoty

Kolejne akcje serwisowe Toyoty

Przed Toyotą kolejna globalna akcja serwisowa, dotycząca tym razem problemów z układem paliwowym. W sumie do serwisów japońskiego koncernu będzie musiało się udać ok. 1,7 miliona aut na całym świecie.

Kolejne akcje serwisowe Toyoty
Japończycy zaprosili dokładnie 1,7 milionów samochodów z ich właścicielami do serwisów po to, aby ci napili się herbatki i kawy, podczas gdy mechanicy będą poprawiać to, czego fabryka nie była w stanie zrobić dobrze jak należy.

1,34 miliona samochodów Toyota zaprasza po to, aby sprawdzić przewody paliwowe oraz inne elementy związane z układem. Przyczyną ogłoszenia akcji prewencyjnej jest prawdopodobieństwo przedwczesnego zużycia przewodu paliwowego lub zaworu regulacyjnego pompy paliwowej, w wyniku którego może incydentalnie wystąpić nieszczelność układu. Toyota potwierdza, że nie zdarzył się żaden wypadek, który związany byłby z jakąkolwiek z tych nowych przypadłości. Prawie 1,2 miliona z tych samochodów sprzedano w Japonii, a tylko 135 tysięcy w Europie, głównie Avensisów sedan i kombi, produkowanych w Wielkiej Brytanii. Akcja serwisowa obejmie wyłącznie Avensisy z bezpośrednim wtryskiem paliwa w silnikach benzynowych o pojemności 2.0 i 2.4l, wyprodukowanych w latach 2000-2008. Według pierwszych szacunków w Polsce zaproszonych zostanie ok. 6.600 właścicieli Avensisów I i II do odwiedzenia swojego lokalnego dilera i dokonania darmowej wymiany części.

W samych Stanach Zjednoczonych firma przywołała do siebie 245 tysięcy Lexusów IS i GS. Te konkretne auta będą miały sprawdzane układy czujników ciśnienia paliwa, które mogą być niedokładnie przymocowane, co skutkuje jego wyciekiem - tak twierdzi Toyota w oświadczeniu. Na całym świecie do serwisów w tej sprawie wezwano 354.524 aut.

- Po akcjach serwisowych Toyoty z zeszłego roku, firma jest teraz niezwykle wyczulona na kwestie z nimi związane i stara się je przeprowadzać jak najszybciej i możliwie tak po cichutku jak się da - mówi Satoru Takada, tokijski analityk z TIW Inc.

Według informacji uzyskanej u polskiego importera Toyoty, w Avensisach znajdujących się obecnie w sprzedaży nie występują żadne problemy układu paliwowego.

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

~jasobiepan 2011-02-07

Co znaczy "Toyota stacza się na samo dno"? Niby że jast najgorszą marką na świecie? To niech Autor artykułu wskaże lepszą!

~Jack 2011-01-28

A od kiedy Avensisy sa sprzedawane w Japonii??

~nj 2011-01-27

Przepraszam bardzo ale Fiat akurat do swoich błędów się przyznaję i również ogłasza akcje jeśli istnieje taka potrzeba. Prawdziwym mistrzem w udawaniu że wszystko jest w porządku jest VW...

~zadowolony Klient 2011-01-27

akcja serwisowa świadczy Waszym zdaniem, że toyota chodzi na psy ? brednie wypisujecie porządna firma i dba o swoich Klientów! ja mam yarka od 4 lat, objęły go dwie akcje serwisowe i śmiga jak należy mam tez auta innych firm i zdecydownie wolę firmę, która powie otwarcie, że coś spieprzyła, a nie kładzie laskę i sprzedaje gnioty byle dalej to jest profesjonalne podejście, a nie zejście na psy już widzę, jak fiat albo skodzina się przyznaje, że coś nie działa nie musi sie przyznawać. dawno to już wymieniliście, bo się popsuło brednie i tyle

~panisko 2011-01-27

a skąd masz takie informacje, skoro to było po cichu? jesteś pracownikiem Toyoty? Jeśli tak to może byś się przedstawił, a nie robił za obrońce ucieśnionych. Prawda jest taka, że Toyota schodzi na psy.... ale nie ma się czemu dziwić, skoro postawili na to, by być największym producentem na świecie. Nigdy ilość nie szła w parze z jakością.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando