mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne auta za darmo

Kolejne auta za darmo

Pisaliśmy kiedyś już informacje, które mogą zainteresować naszych rodaków mieszkających w Londynie. Dziś nadeszły kolejne.

Kolejne auta za darmo
Jak wiadomo, swobodne jeżdżenie po Londynie nie jest możliwe bez odpowiedniej, w zasadzie bardzo wysokiej, opłaty (10 funtów). Jednak są odstępstwa od tej zasady - samochody, które emitują do atmosfery mniej niż 100 gram CO2 na przejechany kilometr. Pojawia się coraz więcej takich aut - teraz do stawki dołączył Volkswagen z modelami Polo BlueMotion i Golf BlueMotion.

Pierwszy z nich emituje 91 g/km CO2, drugi jest na styk z przepisem, bo z jego rury wydechowej ucieka 99 gram CO2 na każdy przejechany kilometr. Te dwa Volkswageny pozwalają zaoszczędzić swoim właścicielom aż 2.500 funtów rocznie, zakładając, że muszą oni codziennie wjeżdżać do płatnej strefy stolicy Wielkiej Brytanii.

Każdy z aut niemieckiego producenta w wersji BlueMotion został specjalnie zmodyfikowany pod względem technicznym jak i stylistycznym, aby osiągnąć jak najniższy poziom spalania, najdłuższy zasięg oraz namniejszą ilość emitowanego CO2 na kilometr. Każde auto zostało podkręcone stylistycznie, aby osiągnąć jak najlepszą aerodynamikę. Przykładowo, Golf BlueMotion może przejechać aż 899 mil na jednym tankowaniu (ok. 1450km).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Polo
Volkswagen Polo
Cena podstawowa już od: 44 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 61 520 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

~rimon 2011-03-28

polo to taki mały diabeł :P moje pierwsze auto, kupione w używanych vw u zasady. służy naprawdę bardzo dzielnie. a takie "akcje" to może by sie i polówką dało, ale tą w wersji terenowej prędzej.

icek_star 2011-01-07

handluję opałem. wiozłem dla "szefa" policji drewno kominkowe, zapakowali mi w rurę i ... bez dodawania gazu przekroczyło skalę :)) później się policjanci śmieli, że przy gazie czujniki by się stopiły :)) wątpię, żeby takie Polo przejechało z 8m3 drewna, przez nigdy nie odśnieżoną polną drogę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.