mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne auto produkowane w Polsce

Kolejne auto produkowane w Polsce

W piątek oficjalnie uruchomiona została produkcja kolejnego modelu w gliwickiej fabryce Opla. W obecności zaproszonych gości, przedstawicieli mediów oraz pracowników zakładu z taśm montażowych zjechał pierwszy egzemplarz Opla Astry GTC. Obecnie w Gliwicach produkowane są trzy różne wersje Astry.

Kolejne auto produkowane w Polsce
Fabryka General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach, która z modelami z rodziny Astry związana jest od 1998 roku, na przestrzeni tych trzynastu lat wytwarzała różne wersje kompaktowego Opla. Między innymi dzięki właśnie temu, pracownicy fabryki mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, co przekłada się na wysoką jakość, docenianą w centrali niemieckiej marki (zakład GMMP odpowiada za jakość wszystkich modeli Astra IV w Europie). Z tego też względu gliwicki zakład został jedynym na świecie producentem Astry w trzydrzwiowej wersji GTC.

Przygotowania do rozpoczęcia produkcji trwały wiele miesięcy i poprzedziły je zaawansowane prace obejmujące wdrożenie innowacyjnych technologii na wszystkich wydziałach produkcyjnych. Łączna wartość poniesionych inwestycji związanych z rozpoczęciem produkcji tego modelu wyniosła 325 milionów złotych, a dodatkowo do pracy przyjęto 151 nowych osób.

Astra GTC, która trafi na rynek nie tylko pod marką Opel, ale również na rynku brytyjskim jako Vauxhall, praktycznie nie ma żadnych elementów wspólnych z Astrą pięciorzwiową (poza obudową lusterek i anteną prętową). Produkcja jednego egzemplarza trwa ok. 15 godzin pracy bez przestoju.

Jeszcze w tym roku wyprodukowanych zostanie ok. 17 tys. sztuk Astry GTC, na które w większości już czekają odbiorcy. Od czerwca bowiem przyjęto już ponad 15 tys. zamówień na to kompaktowe coupe. W polskich salonach Opel Astra GTC pojawi się już 18 października, a ceny tego modelu, bogato wyposażonego już w standardzie, zaczynają się od 76.800 zł.

Podczas uroczystości uruchomienia produkcji Astry GTC Andrzej Korpak, dyrektor generalny GMMP, zwrócił uwagę na dobrą jakość, wysoką wydajność oraz niskie koszta jako podstawowe czynniki zapewniające lokowanie nowych modeli istotnych dla General Motors w Gliwicach. - Dowodem tego jest dzisiejsze uruchomienie produkcji Astry GTC i plany uruchomienia w przyszłym roku Astry IV w wersji sedan oraz kompaktowego kabrioleta w 2013 roku - powiedział nam Andrzej Korpak. Wiadomo także, że w Gliwicach powstawać będzie najmocniejsza odmiana Astry czwartej generacji, czyli Astra OPC.

Zakłady General Motors Manufacturing Poland produkują obecnie jeszcze Astrę III sedan oraz pięciodrzwiową Astrę IV. Wysokość produkcji w ubiegłym roku wyniosła 158.732 sztuki, z czego 154.154 sztuki trafiły na eksport.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Opel Astra OPC – oficjalne zdjęcia

auto motor i sport 0000-00-00

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

~lelek 2011-10-14

super, a i fajne auto z tego GTC

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.