mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne chińskie kopie

Kolejne chińskie kopie

Wczoraj pisaliśmy o aucie koncernu BAIC, które jest, cóż, identyczne jak Mercedes Klasy B. Dziś donosimy o nowych wynalazkach Chińczyków.

Kolejne chińskie kopie
BAIC współpracuje z Pininfariną nad nowym samochodem, opartym stylistycznie na Saabie 9-5 poprzedniej generacji. Koncern wykupił tzw. prawa intelektualne do tego auta od General Motors, ówczesnego właściciela szwedzkiej marki, i postanowił zrobić z nich jakiś użytek.

- W zeszłym tygodniu wróciłem z Włoch, gdzie prowadziłem rozmowy z ludźmi z Pininfariny na temat propozycji dotyczących stylistyki auta. Pininfarina jest najlepszym studiem stylistycznym, które odniosło sukces także w Chinach. Nasze obie firmy współpracują ze sobą - efekty pokażemy na targach samochodowych w Shanghaju - powiedział jeden z szefów BAIC.

Przypomnijmy, że BAW (Beijing Auto Work), spółka koncernu BAIC, pokazała model C60, bazujący na Saabie 9-3, oraz C71, bazujący na 9-5, na Beijing Auto Show w kwietniu.

BAIC planuje także kupić Pininfarinę. - Nasza firma zaprezentowała Pininfarinie kwotę, za jaką może ją wykupić. Gdyby tak się stało, byłoby to bardzo pomocne dla BAIC w kwestii tworzenia przyszłych samochodów. Jednak nasz koncern nie musi wcale wykupywać całej Pininfariny, aby to osiągnąć - współpracujemy razem już wiele lat i jest to owocna współpraca - powiedział anonimowy pracownik BAIC.

Dwie inne firmy, które są zainteresowane przejęciem Pininfariny, to Magna International, kanadyjsko-austriacki producent części samochodowych, oraz indyjska firma Mahindra & Mahindra Ltd.

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

icek_star 2011-01-04

zgadza się, wczoraj jechałem 1 raz w życiu chinolem z napędem 4x4, w wyposażeniu podstawowym...wszystko. nie nawigacja tylko 7 głośników, 3 ekrany lcd, wzmacniacz, tuner radiowo-telewizyjny + nawigacja. divx, xvid, rmvb, mov, na karty SD, USB. lcd w zagłówkach 5 cali, navi z przodu 6,5 cala. skajo-skóra, ogrzewane fotele przód, tył. wersja na Rosję. po przeliczeniu 45 tys. zeta

rysiu_krzysiu 2011-01-04

Nie dość, że robią to jeszcze pokazują za ile tak naprawdę można zrobić samochód i pokazują jak koncerny pompuję ceny! Chińskie może nie jest ładne, ani najwyższej jakości ale jednak da się zrobić auto za połowę tego niż inne firmy...

~chychak 2010-12-31

smutne to co piszesz, ale niestety prawdziwe, jesteśmy kilkadziesiąt lat za chinami, indiami, o korei czy japonii nie będę już nawet wspominał, ale oczywiście my się bedziemy z ich aut naśmiewać, aż łzy nam pociekną

icek_star 2010-12-31

polacy nie są w stanie zrobić kopi chińczyka, więc nie ma się z czego rechotać. jest popyt, to robią, nikt im nie zabroni. my się wciąż zastanawiamy, czy teraz czy już nie, czy za 100 lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.