mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne chińskie modele

Kolejne chińskie modele

Następny chiński producent samochodów zamierza wejść na europejski rynek. W przyszłym roku we Włoszech oraz Hiszpanii rozpocznie się sprzedaż SUV-a o nazwie Hover oraz pickupa Deer firmy Great Wall Automobile.

Kolejne chińskie modele

Na rynku europejskim za dystrybucję obu modeli odpowiadać będzie Eurasia Motor Company. W ciągu pierwszych trzech lat w samych tylko Włoszech sprzedaż ma wynieść ok. 10-12 tys. egzemplarzy. Eurasia Motors jest nową firmą założoną przez grupę biznesmenów z włoskiej Brescii.

Nie wiadomo jednak, jak te modele wypadną pod względem bezpieczeństwa. Aby zostać dopuszczone do ruchu na drogach Europy, nie muszą przechodzić rygorystycznych testów zderzeniowych, gdyż, jako tzw. trucki, będą importowane z dopuszczającym do ruchu certyfikatem N1. Pamiętamy jednak sytuację z innym chińskim modelem typu SUV - Landwindem. We wrześniu tego roku rozpoczął się import tego modelu do Holandii, również i tu nie były wymagane testy zderzeniowe. Po targach we Frankfurcie miała rozpocząć się sprzedaż tego modelu na rynku niemieckim, jednak bardzo słabe rezultaty testów zderzeniowych przeprowadzonych przez ADAC spowodowały przesunięcie terminu debiutu rynkowego co najmniej do lutego przyszłego roku. W tym czasie Landwind na rynek europejski ma zostać zmodyfikowany, tak by sprostać crash-testom.

Również modele Hover oraz Deer poddawane są modyfikacjom, aby do lata 2006 r. wypaść jak najlepiej w czasie testów zderzeniowych. W przyszłym roku we Włoszech 80 dealerów rozpocznie sprzedaż modelu Hover, kolejnych 40 dołączy do nich rok później. Obecnie chęć poszerzenia swojej oferty o chińskie auta zgłosiło już 160 dealerów różnych marek. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób będzie się odbywała sprzedaż w Hiszpanii. Prowadzone są rozmowy z dwoma dystrybutorami, którzy mogliby być odpowiedzialni za sprzedaż w całym kraju. Możliwe jest także stworzenie sieci dealerskiej bezpośrednio przez firmę Eurasia.

Na włoskim rynku SUV Hover oraz pickup Deer dostępne będą już wiosną, zaś w Hiszpanii w drugiej połowie roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.