mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne ciągniki Volvo FM dla ORLEN Transport

Kolejne ciągniki Volvo FM dla ORLEN Transport

Pod koniec ubiegłego roku, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej ORLEN - jednej z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej - spółka ORLEN Transport S.A., w wyniku ogłoszonego przetargu, wybrała Volvo, jako dostawcę 20 sztuk nowych pojazdów ciężarowych. W marcu bieżącego roku, po kolejnym przetargu, firmy podpisały kontrakt na dostawę następnych 15 sztuk ciągników siodłowych. Ich dostawa została zrealizowana na przełomie czerwca i lipca br.

Kolejne ciągniki Volvo FM dla ORLEN Transport
Wszystkie pojazdy z ostatnio dostarczonej partii to, tak jak w przypadku poprzedniego zakupu, ciągniki siodłowe Volvo FM 4x2 z kabiną dzienną, wyposażone w lekki i wydajny silnik D11C o mocy 410 KM w wersji Euro5. Ta 11-litrowa jednostka napędowa, będąc o około 140 kg lżejszą od silnika D13, zapewnia niską masę własną pojazdu i tym samym wzrost jego ładowności, co ma szczególnie istotne znaczenie w realizowanych przez ORLEN Transport przewozach materiałów ciekłych.

Na uwagę zasługuje również zastosowany w pojazdach zautomatyzowany układ zmiany biegów I-Shift, zapewniający doskonały komfort jazdy oraz niskie zużycie paliwa.

W trosce o bezpieczeństwo, wszystkie zakupione przez ORLEN Transport ciągniki Volvo FM zostały wyposażone w elektronicznie sterowany układ hamulcowy ABS-EBS, układ stabilizacji toru jazdy ESP, poduszkę powietrzną kierowcy oraz pasy bezpieczeństwa z napinaczami.

ORLEN Transport S.A. jest największą w Polsce firmą specjalizujących się w transporcie materiałów niebezpiecznych i realizuje przewozy w zakresie transportu paliw, gazu płynnego (LPG) oraz chemii ciężkiej. Kluczowym obszarem działalności firmy jest przewóz paliw płynnych, w transporcie których, ORLEN Transport, z ponad
40-procentowym udziałem w rynku, zajmuje pozycję branżowego lidera. Działająca w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa i obsługi klienta spółka swój potencjał buduje poprzez ciągłe unowocześnianie floty transportowej.

- Inwestycje w nowoczesny tabor wpływają nie tylko na obniżenie kosztów, ale także na bezpieczeństwo transportu paliw oraz ochronę środowiska. Zakupione przez nas ciągniki Volvo FM umożliwiają spełnienie wysokich wymagań stawianych przez PKN ORLEN oraz pozostałych naszych klientów, łącząc w sobie ekonomiczny układ napędowy z wysoką użytecznością i komfortem pracy dla kierowców - powiedział Mirosław Zubek, prezes ORLEN Transport.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Trucks Orlen Volvo Polska orlen transport

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Adam Black Jack - polskie ceny
Opel Adam Black Jack - polskie ceny
Lifestylowy maluch Opla będzie teraz dostępny w kolejnej, specjalnej wersji. Model Adam Black Jack lada moment pojawi się w polskich salonach, a importer właśnie opublikował cennik.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech