mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne fabryki 3M Poland we Wrocławiu

Kolejne fabryki 3M Poland we Wrocławiu

W dniu 22 czerwca br. we Wrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie dwóch fabryk 3M Poland. W jednej z nich wytwarzane będą elementy do katalizatorów oraz filtrów dla aut osobowych, ciężarówek oraz autobusów.

Kolejne fabryki 3M Poland we Wrocławiu
W pierwszej fabryce firma zajmować się będzie produkcją elementów stosowanych do konstrukcji katalizatorów ceramicznych i ceramicznych filtrów diesla w samochodach osobowych, ciężarówkach i autobusach. Katalizatory i filtry diesla muszą spełniać restrykcyjne wymogi norm poziomu emisji spalin obowiązujących w Unii Europejskiej. Technologia, która będzie stosowana we wrocławskiej fabryce jest strzeżona patentami technologicznymi i polega na formowaniu materiału w procesie suchym, w oparciu o użycie włókien, głównie ceramicznych i szklanych.

W drugim zakładzie z kolei wytwarzane będą produkty dla przemysłu lotniczego, folie i kleje termoutwardzalne oraz folie ochronne. Odbiorcami wyrobów AAMD (Aerospace & Aircraft Maintenance Division) są m.in. takie koncerny jak: Airbus, Bell czy Boeing. Produkcja w zakładzie we Wrocławiu będzie prowadzona i nadzorowana w oparciu o system zarządzania jakością w przemyśle lotniczym ISO 9000; AS 9100 (rozszerzony lotniczy standard jakościowy).

W nowych zakładach, należących do polskiego oddziału światowego lidera w dziedzinie innowacji, zatrudnienie znajdzie ponad 100  osób. Symbolicznego odsłonięcia tablic dokonano w obecności Marszałka Sejmu RP – Grzegorza Schetyny, prezydenta Wrocławia - Rafała Dutkiewicza oraz przedstawicieli koncernu 3M.

Otwarcie nowych fabryk 3M Poland jest kolejnym elementem strategii budowania Europejskiego Centrum Produkcyjnego przy ul. Kowalskiej. Firma, obchodząca w tym roku jubileusz 20-lecia swojego istnienia w Polsce, posiada obecnie 8 zakładów produkcyjnych, z czego 6 znajduje się we Wrocławiu.

- Wrocław jest dla nas od lat miejscem szczególnym w kontekście planów inwestycyjnych 3M. To tutaj od dziesięciu lat konsekwentnie otwieramy kolejne zakłady produkcyjne, gwarantując polskim specjalistom dostęp do najnowszych technologii oraz nowe miejsca pracy. I co najważniejsze nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. W budowie jest bowiem jeszcze jedna fabryka 3M - wyjaśnia Xavier Douellou, dyrektor generalny 3M Poland.

- Do dzisiaj zainwestowaliśmy w Polsce około 350 milionów dolarów. Nie zamierzamy jednak zwalniać tempa, ponieważ tylko w tym roku zainwestujemy tu kolejne 83 miliony dolarów. Naszą ambicją jest, aby Polska stała się dla 3M kluczowym krajem, z którego pochodzić będzie większość produktów eksportowanych na rynki w Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje John Bowers, dyrektor produkcji i logistyki 3M, region CEE and MEA.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.