Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne inwestycje MANa?

Kolejne inwestycje MANa?

Niemiecka firma MAN AG, która zajmuje się między innymi pojazdami specjalnymi, ciężarówkami, silnikami diesla i logistyką myśli nad kolejnymi zakupami.

Kolejne inwestycje MANa?

Niedawno informowaliśmy o możliwości ulokowania nowej fabryki koncernu w naszym kraju (więcej TU). Wrocław lub Starachowice mają szansę na nową inwestycję, co jest wskaźnikiem rozwoju całej firmy.

W związku z nimi właśnie MAN wyraził zainteresowanie o wiele większym przejęciem. Od DaimlerChryslera chce kupić zakłady MTU Friedrichshafen.

Ten oddział amerykańsko-niemieckiego potentata motoryzacyjnego, zajmuje się produkcją jednostek diesla dla dużych i ciężkich pojazdów, maszyn budowlanych, lokomotyw i statków. Inwestycja ta pozwoliłaby niemieckiemu koncernowi zwiększyć produkcję w swojej spółce MAN B&W Diesel, która dostarcza silniki między innymi dla MAN Diesel i dla innych producentów.

Co prawda, jak podaje serwis Automotive News Europe, brak na razie oficjalnego stanowiska w tej sprawie Daimlera, ale należący do niego Maybach już wyraził sprzeciw takim działaniom. Producent luksusowych sedanów ma 12% udziałów w MTU i nie zależy mu na przekazaniu dochodowego przedsiębiorstwa w inne ręce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rząd zablokuje Ubera?
Rząd zablokuje Ubera?
Rząd przygotowuje nowelizację ustawy o transporcie drogowym, która może skutecznie ograniczyć działalność Ubera w Polsce. Kierowcy pracujący na rzecz amerykańskiej firmy będą musieli uzyskać licencję jak taksówkarze, a w dowodzie rejestracyjnym samochodu będzie musiała pojawić się odpowiednia adnotacja.