mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne inwestycje Suzuki w Indiach

Kolejne inwestycje Suzuki w Indiach

Firma Suzuki Motor Corporation ogłosiła rozpoczęcie budowy drugiej montowni samochodów w Indiach. Ponadto powstała nowa spółka odpowiedzialna za uruchomienie fabryki silników samochodowych.

Firma planuje wybudowanie nowej fabryki o mocy produkcyjnej 250 tysięcy jednostek. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na początek 2007 roku. Koordynacją budowy zajmie się spółka "Suzuki Maruti India Ltd.", która powstała jako przedsiębiorstwo joint venture z indyjską spółką Maruti Udyog Ltd., również należącą do grupy Suzuki.

SMC obecnie wytwarza i sprzedaje poprzez Maruti Udyog 500 tys. samochodów rocznie. W odpowiedzi na stale rosnący popyt na indyjskim rynku firma podjęła decyzję o zakupie ziemi w Haryana State, Gurgaon, Manesar, w celu uruchomienia drugiej fabryki w Indiach.

Indyjskie spółki z grupy Suzuki zapowiedziały ponadto rozpoczęcie produkcji i sprzedaży motocykli, co ma zostać zrealizowane jeszcze w drugim półroczu 2005 roku.

W tym samym miejscu Suzuki planuje otwarcie fabryki silników wysokoprężnych o mocy produkcyjnej 100 tys. silników rocznie. Rozpoczęcie produkcji, której uruchomienie ma kosztować ok. 9 mln dolarów, zapowiadane jest na koniec 2006 roku. Produkowane tam silniki diesel będą czterocylindrowymi jednostkami napędowymi o pojemności 1,3 litra. Firma Suzuki podpisała już porozumienia licencyjne dotyczące tego typu silników z FIAT AUTO Sp.A we Włoszech i z Adam Opel AG w Niemczech.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!