mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne inwestycje w KSSE

Kolejne inwestycje w KSSE

Firma Segu Polska zainwestuje blisko 14 mln zł w zakład produkujący wiązki elektryczne i kable elektryczne do systemu ABS. Zakład powstanie w podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej a zatrudnienie znajdzie w nim 245 osób.

SEGU Polska istnieje w naszym kraju od 1998 r. i jest spółką z udziałem kapitału niemieckiego założoną przy współudziale SEGU Systemelektrik GmbH (producent elektroniki, elektrotechniki samochodowej oraz wiązek elektrycznych). Firma posiada już placówkę (dwie hale produkcyjne o łącznej powierzchni 6,5 tys. m2) w Dąbrowie Górniczej w której zatrudnia 180 osób.

W ostatnich tygodniach kwietnia br. pozwolenie na budowę otrzymała także hiszpańska firma Ficomirrors, która nakładem blisko 30 mln zł do 2006 roku uruchomi w Dąbrowie Górniczej fabrykę lusterek do różnych typów samochodów. Zatrudnienie znajdzie tam około 350 osób. Lusterka trafią m.in. do Fiata, Iveco, Opla i Peugeota/Citroena.

Natomiast w maju decyzję o budowie zakładu podjęła spółka Kirchhoff Polska Assembly, kooperant Opla. Producent metalowych elementów nadwozia do połowy 2007 r. zainwestuje co najmniej 37 ml zł i zatrudni prawie 200 osób.

W tym roku pozwolenie na działalność w KSSE otrzymała też polsko-niemiecka firma Interplast, która kosztem ponad 13,7 mln zł wybuduje w Tychach fabrykę tworzyw sztucznych i elementów oświetlenia m.in. na potrzeby motoryzacji. Interplast utworzy około 100 miejsc pracy.

Istniejąca od 1996 roku KSSE to jedna z największych polskich stref ekonomicznych pod względem wartości inwestycji. Spółka Segu Polska to już dziewiąty w tym roku inwestor w Katowickiej SSE. Łącznie firmy mają zainwestować blisko 420 mln zł i utworzyć prawie 1,8 tys. nowych miejsc pracy. W całym 2005 roku KSSE spodziewa się kilkunastu nowych inwestycji, kolejne przetargi na kupno terenów i rozpoczęcie działalności rozstrzygane będą w najbliższym czasie. 

 
 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.