Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne inwestycje w KSSE

Kolejne inwestycje w KSSE

Firma Segu Polska zainwestuje blisko 14 mln zł w zakład produkujący wiązki elektryczne i kable elektryczne do systemu ABS. Zakład powstanie w podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej a zatrudnienie znajdzie w nim 245 osób.

SEGU Polska istnieje w naszym kraju od 1998 r. i jest spółką z udziałem kapitału niemieckiego założoną przy współudziale SEGU Systemelektrik GmbH (producent elektroniki, elektrotechniki samochodowej oraz wiązek elektrycznych). Firma posiada już placówkę (dwie hale produkcyjne o łącznej powierzchni 6,5 tys. m2) w Dąbrowie Górniczej w której zatrudnia 180 osób.

W ostatnich tygodniach kwietnia br. pozwolenie na budowę otrzymała także hiszpańska firma Ficomirrors, która nakładem blisko 30 mln zł do 2006 roku uruchomi w Dąbrowie Górniczej fabrykę lusterek do różnych typów samochodów. Zatrudnienie znajdzie tam około 350 osób. Lusterka trafią m.in. do Fiata, Iveco, Opla i Peugeota/Citroena.

Natomiast w maju decyzję o budowie zakładu podjęła spółka Kirchhoff Polska Assembly, kooperant Opla. Producent metalowych elementów nadwozia do połowy 2007 r. zainwestuje co najmniej 37 ml zł i zatrudni prawie 200 osób.

W tym roku pozwolenie na działalność w KSSE otrzymała też polsko-niemiecka firma Interplast, która kosztem ponad 13,7 mln zł wybuduje w Tychach fabrykę tworzyw sztucznych i elementów oświetlenia m.in. na potrzeby motoryzacji. Interplast utworzy około 100 miejsc pracy.

Istniejąca od 1996 roku KSSE to jedna z największych polskich stref ekonomicznych pod względem wartości inwestycji. Spółka Segu Polska to już dziewiąty w tym roku inwestor w Katowickiej SSE. Łącznie firmy mają zainwestować blisko 420 mln zł i utworzyć prawie 1,8 tys. nowych miejsc pracy. W całym 2005 roku KSSE spodziewa się kilkunastu nowych inwestycji, kolejne przetargi na kupno terenów i rozpoczęcie działalności rozstrzygane będą w najbliższym czasie. 

 
 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą utrudnienia

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj