mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne kontrakty Iveco Poland

Kolejne kontrakty Iveco Poland

Spółka Iveco Poland, zrealizowała w marcu i kwietniu br. kolejny kontrakt na dostawę ciężarówek. Pojazdy IVECO Stralis w ilości 15 sztuk zakupiło Śląskie Centrum Logistyki będące jednym z największych operatorów logistycznych na Górnym Śląsku. Bezpośrednim dostawcą pojazdów był dealer IVECO - firma Cracow Truck Center mająca swoją siedzibę w Rudzie Śląskiej.

Kolejne kontrakty Iveco Poland
Ciągniki siodłowe IVECO Stralis, które zamówiło ŚCL są wyposażone w 450-konne (331 kW) jednostki napędowe Cursor 10 spełniające normę emisji spalin Euro 5 w układzie SCR. Sześciocylindrowy rzędowy diesel (4 zawory na cylinder) osiąga wysoki moment obrotowy 2100 Nm już od 1050 obr./min. Wtrysk paliwa realizowany jest poprzez pompowtryskiwacze sterowane elektronicznie z systemem EDC. Dodatkowo silnik jest wspomagany poprzez  turbosprężarkę o zmiennej geometrii (VGT) oraz intercooler. Napęd z silnika na koła tylne jest przenoszony poprzez manualną synchronizowaną, z systemem pneumatycznego wspomagania zmiany biegów skrzynię przekładniową ZF16S 2220 TD, która ma 16 biegów do przodu i 2 wsteczne.

Śląskie Centrum Logistyki zamówiło pojazdy z wysoką 2-miejscową kabiną sypialną. Warto zaznaczyć, że  samochody Stralis już w standardzie mają bardzo bogate wyposażenie. Znajdują się w nich m.in.: elektrycznie sterowany szyberdach, pneumatyczne fotele z pełną regulacją, fotel kierowcy podgrzewany, tachograf dla 2 kierowców, tempomat, przetwornica 24V–12V, elektrycznie podgrzewane i ustawiane lusterka wsteczne, lusterko rampowe i przednie, przyciemniane szyby, immobiliser, radio z CD, elektrycznie sterowane szyby w drzwiach, spryskiwacze reflektorów głównych, dodatkowe światła przeciwmgielne i dalekosiężne, komplet spoilerów, daszek przeciwsłoneczny nad szybą przednią, niezależne ogrzewanie postojowe, klimatyzacja, lodówka, rozkładany stolik, radio CB. Skuteczność hamowania dodatkowo podnosi hydrauliczny retarder o mocy: 380 KM (280kW) przy 2600 obr./min.

Ze względu na charakter pracy – przewozy długodystansowe – Śląskie Centrum Logistyki otrzymało pojazdy wyposażone w dwa aluminiowe zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 1160l oraz podgrzewany zbiornik na AdBlue o pojemności 100l. We flocie pojazdów ŚCL znajduje się pełne oprzyrządowanie telematyczne Qualcomm pozwalające w pełni kontrolować pracę kierowcy oraz warunki eksploatacji samochodu. System pozwala również na zdalne sczytywanie danych z tachografu oraz zdalnie przesyłać zlecenia do kierowcy. Jest to szczególnie ważne, gdy ciężarówki realizują przewozy długodystansowe.

– Wybraliśmy IVECO, gdyż naszym zdaniem, pojazdy te w pełni odpowiadają naszym oczekiwaniom. Korzystny stosunek ceny do jakości daje firmie IVECO duże możliwości działania na rynku. Duże wygodne kabiny i ekonomiczne niezawodne jednostki napędowe stwarzają dogodne warunki pracy dla kierowcy a nam dają satysfakcję w postaci użytkowania dobrego sprzętu – powiedział Marek Cierpiał, dyrektor ds. Transportu i spedycji ŚCL.

– Śląskie Centrum Logistyki postawiło nam bardzo wysoko poprzeczkę, zarówno pod względem wymagań technicznych, eksploatacyjnych  jak i obsługi serwisowej. Staraliśmy się dobrać konfigurację pod kątem jak najwyższej ekonomiki zużycia paliwa i maksymalnego obniżenia kosztów eksploatacji. Rozmowy były bardzo trudne bo klient szczegółowo analizował każdy parametr oferowanych pojazdów i każdy aspekt eksploatacji, tym bardziej cieszę się że tak wymagający klient wybrał nasza ofertę bo potwierdza to, że spełnia ona  bardzo wysokie standardy – mówi Jacek Zawisza, przedstawiciel handlowy CTC  obsługujący ten kontrakt.

– Pojazdy jakie zostały zaoferowane klientowi to konfiguracje najlepiej dostosowane do jego potrzeb. IVECO Stralis – pojazd nowoczesny i ekonomiczny - pokonał konkurentów i udowodnił, że potrafi spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Jesteśmy przekonani, że Śląskie Centrum Logistyki, w pełni wykorzystując możliwości naszych ciężarówek, na stałe dołączy do grona naszych zadowolonych klientów – dodaje Piotr Suwała, regionalny kierownik Sprzedaży Iveco Poland.

Śląskie Centrum Logistyki, legitymujące się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku logistycznym, dysponuje jedną z największych powierzchni przeładunkowo-magazynowych w regionie południowej Polski. Swoją działalność ŚCL skupia na zarządzaniu zaawansowanymi projektami oraz obsługą towarów w magazynach i na placach składowych.

Ślaskie Centrum Logistyki zajmuje się realizacją zamówień począwszy od organizacji dostaw poprzez przeładunki, składowanie towarów, aż do ich dystrybucji. Dogodne położenie (port w Gliwicach) oraz magistrala kolejowa czyni ŚCL doskonałym partnerem do realizacji transportów multimodalnych. EcoLogStal to najnowszy projekt Śląskiego Centrum Logistyki (ukończony w grudniu 2011 r.), którego głównym założeniem są dostawy stali koleją z Europy Zachodniej. W Gliwicach transport jest rozładowywany i zestawami drogowymi trafia do odbiorcy finalnego. Idea EcoLogStal zakłada wykorzystanie potencjału, jaki ma obecnie kolej oraz zalet taboru samochodowego, który może z łatwością dotrzeć w każde miejsce. W tym zadaniu ważną rolę odgrywa również koncern IVECO wpisując się w realizacje projektów ekologicznych mających na celu zmniejszenie emisji CO2

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

~BIG TRAK DRIVING 2012-04-26

TO FAKT KTO WIE, A WIEDZA ANGOLE, TAM KRÓLEM JEST IVECO, BOCO; BO PALI NAJMNIEJ WOZI TYLE CO INNE, KOMFORT MA ZAJEBIASZCZY, A I ECO MA WIĘKSZE NIŻ INNE MARKI OPŁACANE W REKLAMACH JAK SZMERC, CZY SRAN, KAŻDY WIELKI KIEROWCA TO WIE, A SZKOP WAM G....W RYJ KŁADZIE I SIĘ CIESZYCIE JAK NIEDOLĘŻNE BĘKARTY WOJNY... ONLY IVECO ONLY FIAT & ALFA ROMEO COMON RALI DZIĘKI CI ALFA, BO DIESEL BYŁ BY NIE DO ZNIESIENIA NA POMPOWTRYSKACH RZĘRZĄCYCH NON STOP NA DRODZE

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.