mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne miejsca pracy w motobranży

Kolejne miejsca pracy w motobranży

Nowa fabryka i kolejne miejsca pracy w branży motoryzacyjnej na Dolnym Śląsku. Tym razm chodzi o  fabrykę felg aluminiowych firmy Ronal Group. Dzięki nowej inwestycji, wartej ponad 500 mln zł, zatrudnienie znalazło ponad 480 osób. Rocznie w fabryce powstanie ponad 2 miliony felg dla największych producentów samochodów na świecie.

Kolejne miejsca pracy w motobranży
- Branża motoryzacyjna, w tym produkcja podzespołów oraz części do aut generuje duże przychody dla naszej dolnośląskiej gospodarki.  Jak pokazują dane statystyczne, jest to drugi sektor, zaraz po górnictwie i kopalnictwie, pod względem wytwarzanej produkcji. Dzięki inwestycjom motoryzacyjnych gigantów zainwestowano 4,5 mld zł i stworzono blisko 8 tysięcy miejsc pracy w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wszystko z korzyścią dla mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej i Dolnego Śląska – uważa dr Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa.

- To właśnie dzięki takim inwestycjom jesteśmy każdego dnia jeszcze bliżej celu, jakim jest nowoczesna gospodarka w atrakcyjnym środowisku. Każda nowa inwestycja, nowe miejsce pracy, każda złotówka w budżecie, to szansa na dynamiczny rozwój regionu – już dzisiaj ale i co najważniejsze - w perspektywie po 2020 roku – dodał Tutaj.

W Wałbrzychu RONAL dołączył do innych motoryzacyjnych gigantów działających na terenie WSSE. Sąsiaduje m.in. w takimi potentatami jak Toyota, Mando, Faurecia, Quin czy NSK. Łącznie firmy te zainwestowały ponad 4,5 mld zł oraz zatrudniają prawie 8 tys. osób.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.