mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne miliardy dla Chryslera

Kolejne miliardy dla Chryslera

Chrysler LLC uzyskał zgodę amerykańskiego sądu upadłościowego na tzw. finansowanie transformacyjne z amerykańskich i kanadyjskich środków publicznych. Ma to pozwolić przetrwać koncernowi w okresie reorganizacji.

Kolejne miliardy dla Chryslera
Chrysler LLC będzie mieć w ten sposób do dyspozycji kwotę 4,1 mld USD w ramach funduszy publicznych w dyspozycji Ministerstwa Skarbu USA oraz kanadyjskiej rządowej agencji kredytowej Export Development Canada, a także środki gotówkowe w kwocie 400 mln USD. Pozwala to zaspokoić potrzeby Chrysler LLC na kapitał obrotowy i wydatki ogólne w trakcie procesu reorganizacji firmy.

Sądowa decyzja o akceptacji finansowania transformacyjnego DIP (Debtor-in-Possession) uwalnia odpowiednie środki dla prowadzenia normalnej działalności biznesowej Chrysler LLC w okresie poprzedzającym zatwierdzenie porozumienia z włoskim koncernem Fiat.   

Wniosek o postępowanie upadłościowe z mocy Paragrafu 11 został złożony przez Chrysler LLC dnia 30 kwietnia br. w sądzie upadłościowym USA (Southern District of New York).

Podobne wiadomości:

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James Edition

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James...

Aktualności 2015-07-09

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach w Detroit

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach...

Premiery 2016-01-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.