mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne miliardy dla Chryslera

Kolejne miliardy dla Chryslera

Chrysler LLC uzyskał zgodę amerykańskiego sądu upadłościowego na tzw. finansowanie transformacyjne z amerykańskich i kanadyjskich środków publicznych. Ma to pozwolić przetrwać koncernowi w okresie reorganizacji.

Kolejne miliardy dla Chryslera
Chrysler LLC będzie mieć w ten sposób do dyspozycji kwotę 4,1 mld USD w ramach funduszy publicznych w dyspozycji Ministerstwa Skarbu USA oraz kanadyjskiej rządowej agencji kredytowej Export Development Canada, a także środki gotówkowe w kwocie 400 mln USD. Pozwala to zaspokoić potrzeby Chrysler LLC na kapitał obrotowy i wydatki ogólne w trakcie procesu reorganizacji firmy.

Sądowa decyzja o akceptacji finansowania transformacyjnego DIP (Debtor-in-Possession) uwalnia odpowiednie środki dla prowadzenia normalnej działalności biznesowej Chrysler LLC w okresie poprzedzającym zatwierdzenie porozumienia z włoskim koncernem Fiat.   

Wniosek o postępowanie upadłościowe z mocy Paragrafu 11 został złożony przez Chrysler LLC dnia 30 kwietnia br. w sądzie upadłościowym USA (Southern District of New York).

Podobne wiadomości:

Ford Fiesta – w drodze na szczyt

auto motor i sport 0000-00-00

Duża akcja serwisowa dla aut marki Dodge, Chrysler oraz Jeep

Duża akcja serwisowa dla aut marki Dodge,...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.