mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne negocjacje płacowe w Oplu

Kolejne negocjacje płacowe w Oplu

W poniedziałek, 28 maja przeprowadzono dwugodzinny strajk w zakładzie Opla w Gliwicach. Wczesniej nie udało się osiągnąć porozumienia płacowego podczas mediacji prowadzonej 23 maja przez Klausa Franza, przewodniczącego Europejskiego Forum Pracowniczego GME. Mediacji została przełożona na wtorek, 29 maja.

Kolejne negocjacje płacowe w Oplu

Związkowcy zaproponowali sześć 400-złotowych bonusów miesięcznych w tym roku. Dyrekcja gotowa była na maksymalnie 750 zł bonusu oraz rozpoczęcia w sierpniu rozmów o podwyżce w 2008 r. (propozycja 7 proc.). Szefostwo sugerowało, że większość załogi nie chce podwyżek, gdyż tylko 22 proc. należy do związków zawodowych. Natomiast kilka tygodni temu, cała załoga, na wszystkich trzech zmianach założyła koszule w zielone wstążeczki, jako protest przeciwko braku porozumienia z dyrekcją.

Dzisiaj rozpoczął się kolejny etap negocjacji. Jeżeli stronom nie uda się porozumieć związkowcy zapowiadają kolejny strajk.

Przeczytaj także:

Następca Astry wyjedzie z Gliwic (2007-04-17)

Ostania Agila wyjechała z Gliwic (2007-04-18)

 

Tematy w artykule: slaskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~jacxx 2007-05-30

Mam zasadnicze pytanie, ile zarabiaja pracownicy (na lini produkcyjnej i biurowi) w Oplu?? Bo ni jak nie wiem jak sie do tych propozycji odnisic.

~Pawel 2007-05-29

strajkujcie, strajkujcie !!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross