Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne opóźnienie wprowadzenia nowej Pandy

Kolejne opóźnienie wprowadzenia nowej Pandy

Szef Fiata, Sergio Marchionne, po raz kolejny odkłada premierę najmniejszego modelu marki, tym razem aż do stycznia 2012 roku.

Kolejne opóźnienie wprowadzenia nowej Pandy
"Wprowadzanie nowych produktów na rynek, który jest tak słaby nie ma żadnego sensu. Trzymamy swoją amunicję w zanadrzu na przyszłość" - powiedział CEO Fiata, zapytany o nową Pandę na paryskich targach. Jego zdaniem rynek nie ma szans na szybkie odratowanie się z zapaści, dlatego tworzenie nowych liń produkcyjnych i fabryk na potrzeby nowego modelu powoduje straty finansowe, a co za tym idzie kłopoty w samej firmie.

Panda nie jest jednak jedynym kozłem ofiarnym Fiata - cięciom podlega także wprowadzenie innych nowych modeli, takich jak Musa czy Multipla, a także Lancia Ypsilon. Ostatni z nich wejdzie do produkcji 26 miesięcy później niż w pierwotnie zaplanowym tarminie, natomiast dwa pozostałe w drugiej połowie 2012 roku zamiast w grudniu 2011.

"Fiat nieco nieostrożnie pogrywa z odkładaniem wprowadzania najważniejszych modeli, bo przecież może przeoczyć wzwyżkę rynku, jeśli jego przewidywania są błędne" - mówi Stuart Pearson, analityk z Morgan Stanley w Londynie.

W styczniu Fiat planował zainwestować okolo 4,5 miliarda euro w tym roku, a więc kwotę dużo wyższą od 3,38 miliardów z poprzedniego roku. Jak będzie faktycznie - przekonamy się, gdy włoska marka opublikuje swój raport finansowy pod koniec roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Panda Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Panda

Podobne wiadomości:

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Aktualności 2016-06-06

Fiat 124 Spider - ile kosztuje włoski roadster?

Fiat 124 Spider - ile kosztuje włoski...

Premiery 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Hilux Evo - bestia gotowa na Rajd Dakar 2017
Toyota Hilux Evo - bestia gotowa na Rajd Dakar 2017
Toyota South Africa Motors i Toyota Gazoo Racing South Africa przedstawiają potwora, który powalczy o zwycięstwo w styczniowym Rajdzie Dakar 2017. Toyota Hilux Evo wyróżnia się m.in. siłą napędową kierową tylko na oś tylną.