mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne prezentacje Volvo 7700 Hybrid

Kolejne prezentacje Volvo 7700 Hybrid

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz większej ilości polskich miast, zainteresowanych pojazdami opartymi o najnowocześniejszą technologię i spełniającymi najwyższe normy ekologiczne, Volvo zaplanowało na pierwszy kwartał 2012 roku prezentację autobusu hybrydowego w wybranych miastach Polski.

Kolejne prezentacje Volvo 7700 Hybrid
W połowie stycznia rozpoczęły się jazdy testowe autobusu hybrydowego Volvo 7700 Hybrid w Tarnobrzegu na linii obsługiwanej przez MKS Tarnobrzeg. Testy potrwają do 25 stycznia. Natomiast od 1 do 10 lutego hybryda Volvo zostanie przekazana do firmy Mobilis – największego  polskiego autobusowego przewoźnika prywatnego – na jazdy testowe w Warszawie.

W następnym etapie Volvo 7700 Hybrid trafi do Białegostoku, gdzie począwszy od 15 lutego, aż do 5 marca będzie jeździł we flocie Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i  Komunalnego Zakładu Komunikacyjnego.

Po zakończeniu testów w Białymstoku autobus hybrydowy Volvo zostanie zaprezentowany w Łomży, gdzie od 7 do 12 marca będą przebiegały jazdy testowe. W Łomży jeździ już 15 niskopodłogowych autobusów Volvo 7000 i Volvo 7700.

Ostatnim miastem w tej edycji jazd testowych Volvo 7700 Hybrid będą Gliwice. W tym mieście hybryda Volvo będzie jeździła od 17 do 25 marca. W ramach prezentacji w Gliwicach, w dniach 21 i 22 marca Volvo 7700 Hybrid zostanie zaprezentowany na Targach Transportu Publicznego Silesia Komunikacja 2012.

Prezentacje i testy innowacyjnego autobusu hybrydowego Volvo 7700 Hybrid w polskich miastach rozpoczęły się pod koniec października 2011 roku.  Najpierw autobus hybrydowy Volvo jeździł po ulicach Wrocławia, a następnie jazdy testowo-prezentacyjne odbywały się w Lublinie i Siedlcach.

Po zakończeniu obecnych jazd testowych, kolejna edycja prezentacji Volvo 7700 Hybrid będzie miała miejsce jeszcze w pierwszym półroczu 2012 roku w takich miastach jak Opole, Szczecin, Gdynia i Olsztyn.

O Volvo 7700 Hybrid
Seryjna produkcja autobusu Volvo wyposażonego w technologię hybrydową rozpoczęła się we Wrocławiu w połowie 2010 roku. Technologia hybrydowa Volvo to optymalne rozwiązanie dla komunikacji miejskiej i podmiejskiej, które wnosi ogromny wkład w ochronę środowiska. Redukcja zużycia paliwa sięga 30 %, a redukcja emisji szkodliwych zanieczyszczeń nawet 40-50%.

Autobus wyposażony jest w silnik diesla spełniający rygorystyczne wymagania norm środowiskowych EEV oraz silnik elektryczny. Jako równoległa hybryda, pojazd może być napędzany niezależnie silnikiem elektrycznym lub silnikiem diesla, albo obydwoma silnikami w tym samym czasie.

Napęd hybrydowy szczególnie dobrze spisuje się w pojazdach zmuszonych do nieustannego zatrzymywania się i ruszania z miejsca i dlatego stanowi idealne rozwiązanie dla autobusów miejskich, poruszających się w intensywnym ruchu drogowym.

Ogromną zaletą równoległej technologii hybrydowej Volvo jest fakt, iż silnik diesla wyłącza się automatycznie na przystankach autobusowych i światłach. Autobus rusza ponownie jedynie przy pomocy silnika elektrycznego, a po osiągnięciu prędkości 15-20 km/h automatycznie przełącza się na silnik diesla. To wyjątkowo korzystne rozwiązanie dla środowiska miejskiego, które powoduje, że pasażerowie, przechodnie oraz inni użytkownicy drogi są w dużo mniejszym stopniu narażeni na hałas i wdychanie spalin.

Od momentu rozpoczęcia produkcji, wrocławska fabryka Volvo wyprodukowała już około 300 autobusów hybrydowych. Zostały one dostarczone do operatorów transportu miejskiego m.in. w takich krajach, jak Szwecja, Norwegia, Dania, Luksemburg, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Holandia i Hiszpania.

Podobne wiadomości:

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Aktualności 2016-11-21

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Komentuj:

~Jules 2012-02-14

oferta dotycząca samochodów używanych z gwarancją jest bardzo korzystynym rozwiązaniem<br /> co do hybryd to dobrze że Volvo rozszerza swoja ofertę o modele z takim napedem nie tylko wśród samochodów osobowych

kosmoss 2012-02-12

Trwa cały czas sprzedaż w Volvo samochodów używanych w ofercie select, auta naturalnie z przeglądem pełnym i gwarancją.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.