mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne problemy Toyoty z airbagami Takata

Kolejne problemy Toyoty z airbagami Takata

Największa akcja serwisowa w przemyśle motoryzacyjnym objęła już ponad 50 milionów aut na świecie i wciąż nie ma końca. Kolejne potencjalnie wadliwe auta zmuszona jest przywołać na przegląd Toyota.

Kolejne problemy Toyoty z airbagami Takata
Zdecydowana większość z samochodów, które mogą być wyposażone w wadliwy napełniacz poduszki powietrznej, porusza się po drogach USA. Jednak głośna akcja serwisowa związana z osprzętem firmy Takata rozciągnęła się także na Stary Kontynent. Toyota właśnie przyznała, że w związku z potencjalnym zagrożeniem, do serwisów przywoła kolejne 2,86 miliona aut, w tym 1,729 miliona pojazdów z Europy.

Problematyczne auta w największej liczbie poruszają się po drogach Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Rosji, Hiszpanii i Francji. Nie znamy jeszcze dokładnej ilości Toyot, które zostaną wezwane do polskich serwisów marki. Pechowe modele to Toyoty Yaris, Corolla, Picnic, Avensis, Avensis Verso oraz Sequoia, a także Lexus SC430. Wszystkie zostały wyprodukowane między kwietniem 2003, a grudniem 2008 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Avensis
Toyota Avensis
Cena podstawowa już od: 90 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 71 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 43 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów Takata?

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów...

Aktualności 2015-06-11

Jedno z pierwszych Porsche 911 GT3 RS rozbite

auto motor i sport 2015-08-18

Zapewne brawura, brak odpowiednich umiejętności, adrenalina i nieszczęście gotowe. To tylko spekulacje, bo dokładne przyczyny wypadku prawie nowego Porsche 911 GT3 RS nie są znane.

Komentuj:

~milky 2015-07-20

Coż trzeba powiedziec "trudno" Najgorsze jest to że Toyota zbiera baty za swojego podwykonawce czyli firme Takata, to oni zrobili bład i powinni ponieść cała odpowiedzialność za swoją "robocizne" .Pozytywne w tej calej sytuacji jest to, że te akcje serwisowe zostały zorganizowane i możemy mieć pewność , ze kazdy posiadacz tej wadliwej poduszki będzie mogł wymienić ja za darmo.

~eight2334 2015-06-30

Szczerze mówiąc dobrze, że zareagowali tak szybko i sprawnie wprowadzając akcje serwisowe, moim zdaniem świadczy to tylko i wylącznie o podejsciu firmy do klienta i nie zamiataniu problemow pod dywan.Naleza im się ogromnie brawa za ich podejscie do calej tej sprawy.

~Żurek 2015-06-29

O i znowu będą artykuły o niosących śmierć poduszkach :) Bez paniki, z poprzednich akcji jakoś sporo tego nie wykryli. Jest podejrzenie wadliwości a z tego co się orientuję podejrzenie pada na nie więcej niż 1 procent aut.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche rusza z produkcją odświeżonego Macana
Porsche rusza z produkcją odświeżonego Macana
Pierwsza generacja Porsche Macana zadebiutowała w 2014 roku i z miejsca podbiła serca opinii publicznej. Przyszła kolej na gruntowny face lifting hitu, który został pokazany miesiąc temu w Szanghaju. Teraz rusza jego produkcja.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi